Karabük’te spor tesisleri tıpkı haftada 8 bin kişiyi ağırladı

Karabük Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü, serencam ayrımsız haftada 8 bin kişiyi tesislerinde ağırladıklarını bildirdi.

Yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü idaresinde kâin tesislerde akıbet tıpkı hafta içeresinde çok sayıda maçta sportmen ve seyirciye sülale sahipliği yaptığı anlatım edildi.

‘Sporcu Kenti Karabük’ sloganı ile kentin spor ihtiyaçlarını karşılayıp, yenilikçi, özgüven sahibi ve ahlaklı sporcular yetiştirerek sporun her dalına katkı sağlamayı tasavvur edinen Karabük Bilgisizlik Spor İl Müdürlüğünün sporu ‘Yediden Yetmişe’ herkesin dirim tarzı haline ilam etmek için çalışmaya bitmeme ettiğinin aktarıldığı açıklamada, “Yeryüzü çetin sportmen ve peyrev yoğunluğunu Merbut Spor Salonları, ayak topu sahaları, Cahillik Merkezleri ve Yüzme Havuzunda gerçekleşirken, Karabük Toyluk ve Spor Müdürlüğü idaresinde bulunan tesislerinde son aynı haftada 67 yarışma, kabiliyet tarama spor faaliyetlerinde toplam 1340 sporcu, 200 çalıştırıcı, 4 bin 350 peyrev ağırladı. Deneyap Atölyelerinde derslerin başlaması ile gelişigüzel etkin günler nâkil Bilgisizlik Merkezlerimiz bine andıran gencimizi ağırlarken Kapalı Yüzme Havuzunda ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi çerçevesinde mebde ve performans gruplarında ise 750 güç yüzme havuzundan yararlandı” denildi.

Karabük Cahillik ve Spor İl Müdürü Ateşin Güven, Karabük’ün sportif faaliyetlerde yükselen aynı grafiğinin olduğunu belirterek, “Spor turizmine heybetli katkı sağlıyoruz. Birinci Sınıf ve milli sporcularımızın arttığını düşünürsek, tabanda ferah aynı düzelme söz konusu” dedi. – KARABÜK

Share: