Karaman’daki cinayete ait 4 bed tutuklandı

Karaman’da sokakta yürüyen kişinin silahla öldürülmesine ait gözaltına alınan 4 kuşkulu tutuklandı.

İmaret Mahallesi 130. Sokak’ta 17 Kasım’da, sokakta yürüyen Şanlı Reçete’ın (28) motosikletli şahıslar marifetiyle tabancayla dağ açılarak öldürülmesine ait Karaman Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla soruşturmayı derinleştiren polis güçleri ekipleri, olayın yaşandığı sokaktaki tıpkı işyerinin güvenlik müşteri görüntülerinin silindiğini belirledi.

Bunun konusunda gelişim yeri sahibi Yüce Parafin E’nin çökertme telefonunu inceleyici ekipler, bu kişinin ölen Büyük Deva ile telefon görüşmelerini ve Derman’ın bulunduğu görüntüleri sildiğini belirleyerek, icraat sonucu telefondaki görüntüleri ortaya çıkardı.

Şüpheli Ulu Alkan E’yi gözaltına düz ekipler, olaya karıştığı belirlenen Melik G, Kağan E. ve Nevzat Y’yi da Mersin’üstelik yakaladı.

İddiaya bakarak Şanlı Parafin E, aralarında münazaa mevcut Uca Deva’ı bahsetmek amacıyla aksiyon hesabına çağırdıktan sonraları Ilaç’ın başka tıpkı husumetlisi Melik G’ye de veri verdi. Bir süre sonraları Kağan G’nin yönlendirmesiyle Hakan E. ve Nevzat Y. motosikletle fenomen adına gitti. Motosikletteki Nevzat Y, Derman’a 14 umum kırıcı açarak, fenomen yerinden kaçtı.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edilen şüphelilerden Büyük Parafin E. ile Melik G. “azmettirmek”, Hakan E. “cinayete muavenet etmek”, Nevzat Y. ise “insan öldürmek” suçlamasıyla çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Güvenlik almaç görüntülerinde ise motosikletle ilerleyen 2 kişinin, silahla keskin açması görülüyor. Özge bire bir görüntüde ise kurşunların derkenar ettiği Tılsım’ın düşmesi düzlük alıyor.

İmaret Mahallesi 130. Sokak’ta 17 Kasım’da yaşanan olayda, sokakta yürüyen Büyük Deva’a motosikletli kişiler marifetiyle tabancayla yara küşade, çetin yaralanan Ilaç, kaldırıldığı Karaman Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Share: