Karı Dışişleri Bakanları, İran protestolarını ahbaplık etmek amacıyla çevrimiçi toplanıyor

Dünya genelindeki avrat dışişleri bakanları, Kanada sülale sahipliğinde zaman İran protestolarını görüşmek üzere çevrimiçi toplantıya katılacak.

Kanada Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dışişleri Bakanı Melanie Joly, İran’üstelik rejime cebin düzenlenen kitlesel ayaklanmalar ve devam eden protestoların ortasında, İran mirasını kadınlardan istihbar etmek ve eş ile âdem haklarının kilolu durumunu ahbaplık etmek üzere 20 Ekim 2022’de karı dışişleri bakanlarının sanal tıpkısı toplantısına ev sahipliği yapacağını duyurdu” denildi.

42 KİŞİ VE 12 KURULUŞA YAPTIRIMDünya genelinde önde mevrut avrat diplomatların, toplantıda, İran halkına şişko destekleri müzayede yollarını görüşeceği tabir edilerek 3 Ilk Teşrin 2022’den bu yana Kanada’nın, Hususi Soylu Erki Önlemler (İran) Düzenlemeleri kapsamında 42 kişi ve 12 kuruluşa yaptırım uyguladığı vurgulandı. Kanada toplamda rejimin güvenliği, istihbaratı ve iktisadi aygıtı dahil görünmek üzere 83 İranlı can ve 173 İranlı kuruluşa yaptırım uyguladı.Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joy konuyla ait “Bu hafta, meslektaşlarım ve ego açık bire bir kaygı koymak üzere bir araya geleceğiz: İran rejimi, özellikle kadınlara müteveccih tiran saldırılar üstelik karışma gelmek amacıyla İran halkına müteveccih her türlü hız ve zulme akıbet vermelidir. Kanada, herif hakları için savaşçı anneleri, kız kardeşleri, eşleri ve kızları üzere ayakta duran kabadayı İranlıların birlikte olmaya bitmeme edecektir. Kadın hakları herif haklarıdır” açıklamasını yapmıştı.

Share: