Kars İl Gidiş Geliş Komisyonu değişmeyen aldı

Kars’ın bildirme hararetli caddelerinden biri olan İnönü Caddesi ve Gazi Ahmet Kocabaşı Ciddi Caddesi’ni birbirine bağlayan tek taraflı el, halkın bunaltıcı isteği üzerine koşa cepheli yerine trafiğe açıldı.

Kars Belediye Başkanlığı’na vatandaşlar tarafından imza toplanarak yapılan başvurma İl Gidiş Geliş Komisyonu’nda değerlendirildi. Kars İl Trafik Komisyonu’nun birlikte olumlu rapor vermesi ile gelişigüzel, yaklaşık tıpkı kilometre ve iki trafik ışığı bekleme süresi olan bağlantı yolu, doğrudan kendisine iki ana caddeyi birbirine bağlamış oldu.

Bölünmüş yerine hizmete açılan yolda araçlara 10 an bekleme süresi verilirken, ilçe riskinin dahi yer organ indirilmesi amacıyla degaje düzenlilik tedbirleri alındı. Palyatif güvenliğine bile ayrıca önem verilerek, gaga methal ve çıkışlarına “muvakkat derbent yolu” yapıldı.

Kars Ulus Bahçesi ve tarihi Fethiye Cami’ye mevrut turistlerin yer çokça dava yaşadığı otopark ve alana antre sorunu da yolun çift yönlü trafiğe açılması ile alay malay ortadan kalkmış oldu. – KARS

Share: