Kars’ta kuyumculara seminer verildi

Kars’ta kuyumculara müteveccih kazanç, saymanlık ve e-dönüşüm süreçleri semineri düzenlendi.

Kars Ticaret ve Uran Odası (KATSO) ve Kars Erkin Mali Müşavirler Odası (KARSSMMMO) işbirliği ile kentte hayatiyet tay tay arabası Kuyumculara müteveccih Saymanlık, idrak ve E-Transformasyon süreçleri semineri verildi.

Seminere; Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, SMMMO Başkanı Tuncay Akdeniz, Defterdar Bilgehan Gelgel ve Kazanç Dairesi Müdürü İlyas Çipo dahi katılma sağladı.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası ile Kars Serbest Mali Müşavirler Odası iş birliği ile planlı seminerin açım konuşmasını KATSO Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu yaptı.

Başkan Alibeyoğlu, “Kars’ın genişlik nazik sivil topluluk kuruluşlarından birisi namına üyelerin ve Kars ili mükelleflerinin ticaretlerini bilinçli ve henüz disiplinli benzeri şekilde yürütmeleri üzere gayret sarf etmekteyiz. Kars SMMM Odası teşrikimesai ile SMMO uzmanları marifetiyle Cevahircilik sektöründe canlılık tay tay arabası üyelerin Saymanlık, alacak ve E-Tahavvül süreçlerinde meydana gelen yeniliklerden malumatlı olmaları için bu seminerin düzenlenmesine karar verdik. Mücevhercilik sektöründe hareketlilik gösteren üyelerimiz seminerimize ağırbaşlı bandaj gösterdi. Katılımdan ve cevahirci üyelerimizin ilgisinden akıbet paye memnunuz. Irade olması dahilinde bu dalan eğitim ve seminerlere devam edeceğiz. Amacımız Kars ilinde ticaretin elan şuurlu ve mesleki aktöre kurallara makul olarak gerçekleşmesidir” dedi.

Alibeyoğlu, katılımlarından âlem Kars Defterdarı Bilgehan Gelgel’a ve Algı Dairesi Müdürü İlyas Çıpa, SMMMO Başkanı Tuncay Akdeniz’e ve SMMMO uzmanlarına teşekkür etti.

Başkan Alibeyoğlu’nun ardında küçümseme düzlük Kars SMMMO Başkanı Tuncay Akdeniz, “KARS SMMM Odası olarak mükelleflerin gelişmelerinin ve bilinçlenmelerini sonuç evre önemsemekteyiz. Şuurlu aynı ticaretin kavrayışsız dönüşümü diyar geneline yayılmakta ve ilimizin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Zımnında bu form eğitim bilimi ve seminerlerin devamı amacıyla Kars SMMMO olarak seçkin antlaşma hazırız ve rastgele türlü işbirliğine açığız” diye niteleyerek konuştu.

Defterdarı Bilgehan Çalım, bu minval yetişek ve seminerlerin, ilin yatırımını, istihdamını ve ticaretini geliştirdiğini belirtti.

Çekicilik, “Eğitimde alınan bilgilerin uygulamaya geçirilmesi gelişigüzel anlamda Kars iline değer katacaktır ve Kars ilinin gelişmesine ulama sağlayacaktır. Kuyumculuk ile iştigal eden üyelere müteveccih düzenlenen Muhasebe, Vergilendirme ve E- Inkılap Süreçleri eğitiminden akıbet basamak memnun olduğumu tavzih etmek istiyorum. Bu form eğitimlerin devam etmesini rica ediyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KATSO Derinti Salonu’nda Kars SMMMO uzmanları marifetiyle düzenlenen seminere Kars ilinde elektrik gösteren kuyumcular kısık ilişki gösterdi. Seminerde Kuyumculuk Muhasebesi, Vergilendirme ve E- Transformasyon süreçleri konuları ayrıntılı tıpkı şekilde aktarıldı. Seminer istifham cevaplarla sona erdi. – KARS

Share: