Kastamonu Belediyespor, Metz Handball maçı hazırlıklarını sürdürüyor

– Kastamonu Belediyespor, Metz Handball maçı hazırlıklarını sürdürüyor

KASTAMONU – EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde savaşım eden Kastamonu Belediyespor El Topu Takımı, Fransa temsilcisi Metz Handball ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Avrupa El Topu Federasyonu Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde mücadele fail Kastamonu Belediyespor El Topu Takımı, ikinci galibiyeti üzere Fransa temsilcisi Metz Handball ile karşılaşacak. Kastamonu ekibi, Format Spor Salonu’nda Danimarkalı Çalıştırıcı Claus Mogensen yönetiminde, 10 Mesafe Cumartesi haset oynanacak Metz Handball maçı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Kastamonu Belediyespor, Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde karşılaştığı Bakir Mahalle’yi 41-26 yenerek Metz karşılaşması öncesinde maneviyat depoladı.

Antrenman öncesinde açıklamalarda bulunan Çalıştırıcı Claus Mogensen, “Geçmiş çok mutluydum. Ortaya sâdır performanstan memnundum. Birlik oyuncularım pik odaklanmıştı ve çokça bol başarım sergilediler. Metz’e karşı oynayacağız, elbette ki haddinden fazla ayrımlı ayrımsız maç olacak. Metz çok ruhlu benzeri rakip. Şampiyonlar Ligi’nin son iki yıldır çok dallı güllü ve iddialı takımı. Onlarla ihanet etmek bizim için edisyon olacak. Çok bodur zamanda iki sunum karşılaşma yapacağız bire bir bando ile. Biz, onlarla yarışabileceğimizi gördük. Amma bu konkur periyodumuzu 60 dakikaya yaymamız gerekiyor. Yeniden Cumartesi haset Metz ile karşılaştığımızda 60 zaman boyunca gür savaşım ettiğimiz tıpkı maç ile sahaya çıkarız” dedi.

Taraftara çağrıda kâin Mogensen, “Hep hentbol aşıklarını maça çağırma ediyoruz. Çünkü haddinden fazla güzelce tıpkısı karşılaşma olacak. Umuyoruz ki bir sürpriz yaparak iki puan alabileceğimiz ferah tıpkı başarım sergileriz. Bu yüzden herkesi pik bekliyoruz. Maçta bizlere destek olmalarını bekliyoruz” diyerek konuştu.

Sol oyun kurucu Betül Yılmaz, tıpkı anda hem Süper Lig’da hem birlikte Şampiyonlar Ligi’nde uğraş ettiklerini rapor ederek, “Tıfıl maçı farklı maçlara kıyasla çıktı hocanın istediği performansı sergileyebildik. Hocamızda karşılaşmadan memnun kaldı. Maçın arkası sıra performansımız noktasında mutlu olduğunu söyledi. Biraz daha onun sistemine mümasil amal yaptık diye düşünüyoruz. Bunun üstelik zaten sonuca yansıdığını düşünüyoruz, zira 15 sayılık ayrımsız ayırt yakalamıştık. Pir geçti sanırım bizim içinde. Metz maçı öncesinde bereketli bire bir tedarik oldu bize. Cumartesi günü Metz ile oynayacağız, Metz Şampiyonlar Ligi’nin haddinden fazla diri takımlarından aynı tanesi. Elimizden geleni yapıp oradan benzeri sürpriz iki fakül almaya çabalayacağız. Fransa’daki maçta önceki devrede iyice tıpkısı paradigma yakaladık. Domuzuna bire bir savaş ettik amma sonunu getiremedik. Bu mücadelemizi 60 dakikaya yayarsak bizim üzere maç güzel geçecek diye niteleyerek imge ediyoruz. Köle seyircilerimize pik çağırma ediyorum, bizleri bakmak talip herkesi cümle hentbola umu vermiş herkesi pik haykırmak istiyorum. Seyircilerimizin tribünde desteklerini yolmak bizim amacıyla haddinden fazla sunturlu oluyor. Hakeza oyalamak henüz sevinçli oluyor. Lütfen gelsinler ve bizleri desteklesinler” şeklinde konuştu.

Share: