KASTAMONU – CHP’li Nazlıaka, “geçmiş kadın mitingi” kutlamalarına katıldı

CHP Eş Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kastamonu’dahi Anadolu’nun işgale karşı hakikat sesini ifşa etmek üzere 10 Boşluk 1919’de yapılan evvel karı mitinginin 103’üncü yılı kutlamalarına katıldı.

Kutlamalar çerçevesinde Kışla Parkı önünde bire bir araya mevrut vatandaşlar ve protokol üyeleriyle Cumhuriyet Altını Meydanı’na kadar revan Aylin Nazlıaka, tören alanında namına söz hakkı verilmediğini öne sürerek, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra beraberindeki partililerle alandan ayrıldı.

Nazlıaka, merasim alanının yakınında yaptığı açıklamada, Türk kadınının, 103 sene önce Kastamonu’de ayrımsız araya gelerek ülkesinin zafere ve bağımsızlığa ulaşmasında nazik savaş verdiğini söyledi.

Kendisinin de kadınların bu mücadelesini tıpkısı kat elan yabancı gelmek, onları ilişik ve nazikâne tesmiye etmek üzere kente geldiğini vurgulayan Nazlıaka, Ilbay Avni Çakır’ın, programda müzakere talebine hırçın karşılık verdiği üzere tören alanını tecezzi ettiğini rapor etti.

Nazlıaka, “Kadına şiddetin sonuç bulduğu, herkesin güvendiği, herkesin tok yaşadığı aydın günleri bilcümle beraber kuracağız. Bu korkuları da ondan kaynaklanıyor. Onun amacıyla söz yöneltmek istemediler amma istedikleri kadar kortej vermesinler tığ yüreğimiz ile buradayız ve seçkin yerde üstelik bu ayıbı dillendireceğiz.” dedi.

Share: