KASTAMONU – Ilgaz Dağı Kayak Merkezi devre tatiline karsız giriyor

Türkiye’nin şita turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’ne gelenler umduğunu bulamıyor.

Kastamonu- Çankırı sınırındaki Ilgaz Dağı’nda dönem tatiline gerilen şimdilerde 3 santim civarında kar kalınlığı bulunuyor fakat bu, ski üzere ehliyetli olmuyor.

Kayak boşaltmak için Ilgaz’a gelenler umduğunu bulamazken, kızaklarıyla gelenler ise ski pistinden kayarak dörtköşe koridor geçiriyor.

Çeşme’den dinlence amacıyla mevrut Atacan Etkili, AA muhabirine, bölgede akıl çok birkaç olduğunu söyledi.

Kayak yapabilmek ümidiyle geldiklerini belirten Canlı, “Üç gündür buradayız. Kollar kızaklarla kayıyor. Yarına kadar kar yağışını bekleyeceğiz, olursa değerlendirip tatili uzatmayı düşünüyoruz ama izleme ettiğim kadarıyla kar yağışı görünmüyor.” dedi.

Geçen yıl bölgede kar kalınlığının 3 metreyi bulduğunu öğrendikleri dile getiren Etkin, “Ayrıntılar kızakla kayıyor. Elhak onun üzere duruyoruz. Stabil umduğumuzu bulamadık ama uymazlık olsun diyerek şansımızı denedik, benzeri ümit bekliyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Emine Cevahir da fotoğrafçılık kulübünün gezisi kapsamında geldiklerini anlatarak, “Çok eğlendik çok fena hâlde geçti amma beklediğimiz büyüklüğünde kar olmaması bizi üzdü. Tığ birlikte kızaklarla kaydık.” ifadesini kullandı.

Share: