Kastamonu’da yükümlülerin yaptığı ebru ve resimlerin kayran aldığı işporta açıldı

Kastamonu’da maden bap kullanımı ve ticareti suçundan haklarında otama ve denetimli serbestlik kararı verilen yükümlülerin yaptığı ebru ve resimlerin düzlük aldığı işporta açıldı.

Doğruluk Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde, eroin özellik kullanma suçundan haklarında otama ve denetimli serbestlik kararı sunulan yükümlülere yönelik Umum Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesin ebru sanatı kursu açıldı. Kursa katılan 19 yükümlünün hazırladığı ebru ve resimlerin yer aldığı işporta Kastamonu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen programla Adliye binasında açıldı.

Kastamonu Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ercan Ceylan, mefret tıpkı serginin açılışında benzeri arada olduklarını söyledi.

Sergi hakkında bilgi veren Ahu, Umum Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde katıldıkları “ebru sanatı” kursunun yükümlüler açısından çokça önemli bire bir say olduğunu belirtti.

Ahu, “Yükümlülerin boş zamanlarını müfit tıpkısı meşguliyetle geçirmelerini ve sosyalleşmelerini amaçlayan bu faaliyete katılması bizler için çokça büyük. İnşallah tasavvur hasıl olur. Yükümlüleri sanatsal faaliyetlere yönlendiren ve serginin açılmasında emeği geçen özellikle Denetimli Azadelik Müdürümüz, Milli Eğitim Müdürümüz ve El Eğitim Bilimi Müdürümüz tutmak üzere bilcümle paydaşlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yükümlülerin yaptığı 19 ebru ve resmin saha aldığı işporta ferda akşama kadar Adliye binasında degaje olacak.

Serginin peşi sıra gerekseme sahibi 70 yükümlünün çocuklarına kırtasiye yardımı yapıldı.Share: