Kaymakamlık simultane babasıyla telefonda konuşuyordu

Kaymakamlık takkadak babasıyla telefonda konuşuyordu

Otobüs kazasında hayatını kaybeden Bayraktutan Van’üstelik toprağa verildi

Son sözü ‘baba otobüs gidiyor’ oldu

VAN – Ağrı’nın Tutak ilçesinde yolcu otobüsünün tır ve taraf yatan şeker pancarı iki canlı kamyona çarptığı kazada yaşamını yitiren 8 kişiden biri olan Serhat Bayraktutan, memleketi Van’ın Özalp ilçesinde toprağa verildi.

Van’dan Ankara’ya giden Abdulkerim Kınay’ın yönetimindeki 34 EG 1164 plakalı gelgeç otobüsü, 7 Kasım’de Sap kaza girişinde kontrolden çıkarak tır ve canip yatan kamyona çarpması sonucu 7 dirilik görüngü durumunda bire bir can ise kaldırıldığı Erzurum’bile hayatını kaybetmişti. DNA testi ve otopsilerin arkası sıra 8 kişinin cenazesi, Balkı Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi morgundan yakınları vasıtasıyla zaman teslim alındı.

Kazada hayatını kaybedenlerden biri olan Serhat Bayraktutan’ın cenazesi de ailesi marifetiyle doğrulama alınarak Van’ın Özalp ilçesine getirildi. İlçenin Çamurlu ilçesine getirilen Bayraktutan’ın cenazesi, gözyaşları beyninde toprağa verildi.

“Son sözü ‘ata otobüs gidiyor’ oldu”

Baba Yarısı Abdullah Bayrakrutan, yeğeninin Kars Kafkas Darülfünun Türkçe Öğretmenliği Bölümünde okuduğunu belirterek, kalan serencam benzeri dersinin sınavını atfetmek üzere Kars’a gezmek için yola çıktığını söyledi. Bu esnada Ağrı’nın Sap ilçesindeki kazada hayatını kaybettiğini söyleyen Bayraktutan, “Kazanın olduğu esnada babası ile telefonda konuşuyordu. Babasıyla konuşurken bir numaralı koltukta oturduğunu söyledi. O anda ‘ağababa otobüs gidiyor’ dedikten sonraları telefonun sesi gitti. O andan sonrası benzeri soy kendisine ulaşamadık” dedi.

Baba Yarısı Selahattin Bayraktutan üstelik, yeğeninin imtihan için Kars’a gideceğini belirterek, “Tığ babası ile birlikteydik. Babasıyla telefonda konuşuyordu. O tam ‘ağababa ata biz ilçe yaptık’ dedi. Elan da kendisinden tıpkısı haber alamadık” diye konuştu.

Share: