Kayseri’de “hipnoz davası” ile ilgili 3 avukatın FETÖ üyeliğinden yargılanmasına bitmeme edildi

Kayseri’de zor bilge albay Ahmet Anlaklı Üçok’un, “hipnoz yöntemini kullanıp ezinç yapmakla” suçlandığı ve aklanma ettiği “hipnotizma davası” ile ilişkin, haklarında Fetullahçı Yıldırı Örgütüne (FETÖ) organ oldukları gerekçesiyle sevgili açılan 3 avukatın yargılanmasına bitmeme edildi.

2. Yavaş Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklanmadan sanıklar M.Ö, V.Ö. ve O.Y. ile avukatları hazır bulundu.

Mahkeme başkanı sanıkların GSM hatlarına ilgili HTS raporu ile benzeri tanığa ilişik beyanı okudu.

Aleyhlerindeki hususları kabul etmeyen 3 maznun ise beraatini kâm etti.

Dosyada eksikler bulunduğunu tamlayan duruşma başkanı, ayrımsız sonraki oturum savcının mütalaasını alacaklarını anlatım etti.

Mahkeme heyeti, ifadeye gelmeyen şahit M.D. üzerine “zorla getirme” kararı vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Anayasal Düzene Cebin İşlenen ve Organize Taksirat Bürosu koordinesinde, İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince FETÖ’ye müteveccih hesaplı anket kapsamında, 30 Mart 2022’de, kamuoyunda “hipnoz davası” namına tanıdık davaya ilişkin 3 avukat gözaltına alınmış, avukatlardan M.Ö. tutuklanmış, V.Ö. “eş hapsi”, O.Y. ise adli taharri şartıyla erkin bırakılmıştı.

Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca, 3 avukat için FETÖ’ye organ oldukları gerekçesiyle 7 yıl 6’şar aydan 15’er yıla kadar cezaevi istemiyle ülkü açılmış, murafaa sanıklardan M.Ö’yü tahliye etmiş, V.Ö’nün ise “ocak hapsi”ni kaldırmıştı.

Share: