Keşan’da dirlik ve cesaret uygulaması

Edirne’nin Keşan ilçesinde 114 polisin katılımı ile yaşayış ve güven uygulaması yapıldı. 828 şahsın sorgulandığı çalışmalarda aranan aynı birey yakalandı, toplamda 30 bin liranın üstünde ceza kesildi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde varlık ve cesaret uygulaması gerçekleştirdi. Gün ortamında iki periyod halinde yapılan ve 114 personelin fariza aldığı çalışmalarda 828 şahsın GBT sorgusu yapıldı.

Denetimler sırasında göçmen kaçakçılığı suçundan aranması olan A.A. isimli ayrımsız kişi yakalanıp adli makamlara teyit edilirken, E.K. isimli tıpkısı ayrıksı koca ise kimliğini vermeyerek meşakkat çıkardı. Nefer hakkında henüz sonradan Cumhuriyet Savcısının talimatı ile vazifeli memura taşlama suçundan adli muamelat başlatıldı. Kıraatheane, kafe, otogar, aksata merkezleri, hurdacılar ve motor tamircilerinin dahi taharri edildiği denetimler, gidiş geliş kontrolleri ile bitmeme etti.

165 dil sorgusunun yapıldığı çalışmalarda ise, 18 komütatör ve sürücüsüne çeşitli maddelerden toplamda 31 bin 814 lira nakdî ceza kesildi. 2 motosiklet de trafikten men edildi. – EDİRNE

Share: