Kırıkkale haberi! Müstakil Hususi: Mehmet Ali Çelebi’ye, Yerel Seçimleri Kaybedeceğini Görünce Abdullah Öcalan’a Tezkere Yazdıranların Partisinde Başarılar Dilerim

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

CHP Takım Başkanvekili Müstakil Özel, AKP’ye katıldığını açıklanan Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Uca Çelebi’ye, “Vahdettin savunucularının partisinde, evcil seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a tezkere yazdıranların partisinde başarılar dilerim” dedi.

Bağımsız Hususi, Mudanya Mütakeresi’nin 100. Yılı zımnında planlı törenlere karışmak amacıyla bugün Bursa’evet geldi. Hususi, CHP Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaretin peşi sıra parti müzesini gezdi. Hususi, partisinin toprak başkanlığında matbuat toplantısı düzenledi. Hususi, CHP Umumi Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın’ın beraberinde İl Başkanı İsmet Karaca ve kaymakamlık başkanlarının bile katıldığı basın toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“BURSA’NIN HAKKINI ANKARA’DAN KABUL ETMEK LAZIM”

Özel, Bursa’nın hakkının yendiğini belirterek, “Bursa, bu büyüklüğünde türe ettiğini alamayan, Türkiye’ye veren, ama verdiği kadarını değil, adalet ettiğinin haddinden fazla altında olanı alabilen ve hep emeği sömürülen ve nüfuz marifetiyle çok tafsilatlı yıldır görmezden gelinen tıpkısı diyar pozisyonunda. Çokça basit ayrımsız kıymetlendirme var; Bursa, resmi kazanç sıralamalarında beşinci sırada amma Bursa’daki hep şişman firmalar doğrusu vergilerini İstanbul’daki büyük kazanç dairesine ödüyorlar. Kurumsal vergi dairesine, çarkıt adıyla Boğaziçi Idrak Dairesi, şimdiki Nazik Kurumlar Kazanç Dairesi’ne ödüyorlar. Türkiye’nin genişlik çok idrak veren ikinci ili olduğu halde, haddizatında resmi rakamlarda dahi beşinci ili olduğu halde yatırımlarda onuncu, on bir numara, on ikinci sıralarda vadi alıyor Bursa rastgele yıl. Bu açıdan aynı posta Bursa basını, hangi kuruntu, ne politik yönetimde olursa olsun bu meseleyi esas ruzname boşaltmak geçişsiz. Bursa’nın hakkını Ankara’dan almak geçişsiz. Bunun üstünde banko ara vermek lazım. Burada, Bursa’nın bir evladı, Bursa’nın bire bir evladının eş kendisine iktidarımızda; el başkanımızın, umumi komutan yardımcımızın, milletvekillerimizin bulunduğu benzeri ortamda buradan Bursa’ya küçümseme veriyoruz. Bursa’nın yıllardır yenen hakkını Ankara’dan size teyit edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” diyerek konuştu.

“BUGÜN GELDİKLERİ YERDE YASAKLARIN DANİSKASI VAR”

AKP’nin 20 yıl evvel iktidara ‘3Y ile savaş’ diyerek geldiğini tamlayan Hususi, “Politik muhataplarımız hangi konuşuyor? Tıpkı tanesi iktidar olmaya gözünü dikmiş. İktidar olacak tıpkı partinin siyasi genel başkanı diyor kim ‘Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yokluğun, yoksulluğun olmadığı, Allah’ın izniyle olmayacağı tıpkısı Türkiye’yi biz inşa ederiz’ diyor. Bunu duyunca, mazi kurulmuş tıpkısı politik partiyi evet üstelik mufassal süredir iktidarda olmayan birini düşünüyorsunuz. Bu saraka, Recep Tayyip Erdoğan’a ait. Milletin gözünün içine baka baka bu sözleri söyledi. 20 yıldır iktidardalar. ve 20 ilk iktidara ‘3Y ile mücadele’ diyerek geldi bunlar; yetersizlik, yolsuzluk ve yasaklarla. Zaman geldikleri yerde yasakların daniskası var. en son sonuncusunu sansür yasasıyla getiriyorlar” dedi.

Özel, “Ne diyordu Süleyman Aristokrat? ‘Bir siyasal, Sedat Peker’den 10 bin dolar idrak alıyor.’ ‘Politik mersiye, kesin söyle’ dedik, ‘Mebus’ dedi. Hepimiz yerine başvurduk. ‘Bu aktarılma değil’ dedi. Çıka çıka aynı esbak dolaşma milletvekilleri, güncel bulunan MKYK’üstelik artık” diyerek konuştu.

“MADEM BÖYLE BİR KAYGI VARDI, GENEL BAŞKAN’IMIZ DEDİ Kİ ‘GELİN BUNUN YASASINI ÇIKARALIM'”

Hususi başörtüsü ile ait adına, “Umumi Komutan’ımız, geçtiğimiz hafta, bütün benzeri literatür böylece, kendisine ve bizlere gıcırı bükme aynı talebin gereğini yaptı. Bozuk oturup makul konuşalım. Bilcümle yaz Anadolu’yu gezdik… Bize söylenen, orgazm önderleri toplantısında şu; ‘Bıktık. Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, hayat pahalılığından bıktık. Bunları göndereceğiz ama bizi korkutuyorlar’. ‘Ne yapıyorlar?’ ‘Efendim, CHP gelirse başörtüsünü yasaklar, başörtüsünü çıkarttırır.’ CHP, onların söylediği dönemde hangi iktidardaydı ne bile onların söylediği dönemde o şeyleri yapan tümen değildir. Ama CHP, ayrımsız takı üstlendi. Mademki böyle tıpkı kaygı vardı, Umumi Başkanı’mız dedi ki ‘Gelin bunun yasasını çıkaralım. Ben samimiyetimi göstereyim’. Bu rüfeka, döndüler dediler ki ‘Esas’de filhakika güvence var. Illet yasa olsun?’ Oysaki Anayasa’mızda ‘Basın hürdür, sansür edilemez’ yazıyor. Zer basın mensupları, ego sorayım, siz söylemeyin. Seçimden sonradan konuşuruz şen şen ama Türkiye’bile basın bağımsız mü? Sıkı Denetim edilemiyor mu? Buyurmak ki Kanunuesasi’birlikte gâh şeylerin yazması, kanuni güvenceye, yani uygulamaya müteveccih kanuna bariyer değil. ‘Ama efendim yasa imkânsız, ben oraya fikir vermem’ ‘Hastalık?’ ‘CHP önermiş.’ Zira Rize’deki, Ardahan’daki, Kayseri’bile, Konya’da, Edirne’bile, Antalya’de, Urfa’üstelik bir endişeli AKP seçmeni varsa ‘Ha bak, CHP’nin kanunu geçti’ demesin diye ‘Gel Esas yapalım, amma içine olmadık şeyler da tıkıştıralım’… Bugüne kadarki hesap bu. Çok net söylüyoruz; bire bir fırsatçılığa, ayrımsız şeytanlığa ayakkabı bırakmayız” dedi.

“BURSA ŞEHİR HASTANESİ, ŞEHİR HASTANELERİ FİYASKOSUNUN DANİSKASIDIR”

Hür Hususi, ” Etlik Site Hastanesi’ni açmış, 6 bin parasız hastaneye baygın. Diyor kim ‘Önce açalım, sayımız arttıkça kadroları tamamlarız diye planladık’ diyor. Züğürt var, yeterince kimse namevcut. Onkoloji Hastanesi’ni kapatacaklardı. Tepkiler üstüne ‘Kalsın’ dediler. Bu öğün oraya yollayacakları afiyet çalışanlarını yollayamadılar. Personel bulunmayan. Yarısını yolluyorlar, amansız hastalık hastaları bakılamıyor. Bursa Site Hastanesi, kent hastaneleri fiyaskosunun daniskasıdır. Bozukluk? Dört lime sayrılarevi kapattılar. Demin diyor evet ‘Hiçbir hastane kapatmayacağız’ diye niteleyerek Esenlik Bakanı. Bursa Kent Hastanesi için doğumevini kapadılar mı? Çocuk hastanesini kapadılar mı? Ihtişam hastanesini kapadılar mı? Ahşa hastanesini kapadılar mı? Hepsi gitti. Nereye? Şehrin sunma dışına” diye konuştu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ’YE, VAHDETTİN SAVUNUCULARININ PARTİSİNDE, YERLI SEÇİMLERİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜNCE ABDULLAH ÖCALAN’A PUSULA YAZDIRANLARIN PARTİSİNDE BAŞARILAR DİLERİM”

Hususi, Hür İzmir Mebus Mehmet Ulu Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklamasına ilişik birlikte şunları söyledi:

“İzmir Mebus Mehmet Mehabetli Çelebi, zaman AKP’ye katıldığını açıkladı, ilan etti. Hatırlayın; bu Mehmet Mualla tıpkısı öğür değiştirince basın mensubu bana istifham sormuştu. Ego de demiştim kim ‘Saray operasyonlarıyla CHP’nin önünü kesiyor’. O dönemde reaksiyon gösterdiler, ‘Ne saray operasyonu’ diye niteleyerek. Nereye geldik günün böylece? Hıyanet sana saray operasyonu. Haddinden Fazla elem. 3 aydır RTÜK’te aynı üyelik yersiz. Milletvekili sayısına bakarak dağıtılıyor. Düne kadarki sayılara bakarak o üye İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı olacak saray zebanisi, Meclis’e yazı yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin’ demiyor. Dese İYİ Parti’ye gidecek. beraber birileri mezada çıkmış arıyor, ‘Acaba’ diyor ‘şöyle balıketinde ayrımsız özdek bulup de partiye kazandırabilir miyim, bire bir RTÜK üyesi amacıyla’. O hesabın, o pazarlığının adı, bugün Mehmet Ulvi Çelebi ergin ihvan. Erte yazıyı edipler RTÜK üyeliğine, harcama. Tıpkı RTÜK üyeliği için, gelişigüzel savaş ettiği, görev yaptığı, kumpaslarla mahpushane yattığı bazıları hayatını kaybeden arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Yüce Çelebi’ye, Vahdettin savunucularının partisinde, domestik seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a mektup yazdıranların partisinde başarılar dilerim.”

Share: