Kırşehirliler, Düzce depremini yıl dönümünde yapılan tatbikatla anımsadı

Kırşehirliler, Düzce depremini yıl dönümünde yapılan tatbikatla anımsadı

KIRŞEHİR – Düzce’da 1999 yılında meydana mevrut depremin yıl dönümünde Kırşehirliler, yapılan tatbikatla hareket anını anımsadı.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’nın dahi katıldığı İl Halk Kütüphanesinde ki tatbikatta, ülke genelinde olduğu gibi hareket anında yapılması gerekenler, gözden geçirildi. Vali Mete Buhara, AFAD anlarına tamamen toplumun amade olması gerektiğini söyledi. Depreme karşı yapılması gerekenlerin öğrenilmesi gerektiğini anlatan Vali Mete Buhara, “Ülkemiz sarsıntı kuşağı üzerinde bu nedenle toplumumuzda depreme cebin elbette cereyan etmemiz gerektiğini içselleştirmemiz ve öğrenmemiz gerekiyor” dedi.

Afetlere cebin mukavemetli sosyete tekvin vizyonu ile Türkiye’de yaşanabilecek herhangi bir tuhaf ve ölçekteki kıran ve evgin durumlara enerjik müdahale üzere görev takanak kamu kurumları, hür teşebbüs, sivil toplum kuruluşları ve üs kişileri tıpkısı araya ifham etmek, alay malay mesai kültürünü yükseltmek, eş güdüm içerisinde debi ika kabiliyetini ahzetmek ve imar etmek, afetlere cebin engelleme ika becerilerini test ika ve kabiliyet yükseltmek, toplumda farkındalık düşünmek kadar amaçlarla 1999 yılında meydana mevrut ve 845 kişinin hayatını kaybettiği, 4.948 kişinin da yaralandığı Düzce Depremi’nin sene dönümünde AFAD bilgilendirme tatbikatı yapıldı.

Share: