Kış yaklaştığını hissettiriyor! Meteoroloji 4 nahiye amacıyla bora ve fırtına uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak ülkemiz genelinin modüler yer saha çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Itidalli ve Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin kenar, Balıkesir’in yıldız kesimlerinin yerel doğmak amacıyla boğanak ve saha meydan gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

Hava sıcaklığında majör benzeri mübayenet olmayacağı, alelumum sezon normalleri civarında seyredeceği adisyon ediliyor. Rüzgarın alelumum yıldız ve kuzeydoğu yönlerden belli belirsiz, arada bir mutedil kuvvette, Marmara, Iye ve Garp Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Şimal Ege’de bazen gelişmemiş kesiksiz sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Veli bölgeleri ile Batı Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Kuzey Iye’de bazı bazı bodur süreli sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kadar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdebbir ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK GELGEL DURUMU

İSTANBUL: 20°C Parçalı ve çok bulutlanmış, aralıklı boğanak yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlanmış

İZMİR: 26°C Modüler ve beş altı bulutlu

ADANA: 30°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle vakti saatlerinde çöz kesimleri ile akşam ezanı saatlerinden bilahare ülke geneli boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış

TRABZON: 21°C Parçalı ve çokça bulutlu, espaslı boğanak yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden bilahare bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Parçalı meydan meydan çok bulutlu, öğle saatlerinden sonradan bora ve gök gürültülü bora yağışlı

Share: