Kişmiri yollarında buut

Kara yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kez durumu bültenine göre, Anadolu Otoyolu’nun Çamlıdere ile Kızılcahamam kavşakları arasındaki Buğralar Köprüsü İstanbul yönünde derz tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle yolun salim şeridi trafiğe kapatılarak, erişim gayrı şeritlerden sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir angajman yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması cihetiyle muvasala mukassem yolun benzeri bölümünden iki taraflı sürdürülüyor.

TEM Otoyolu’nun İzmit Günindi-Kandıra kavşakları İstanbul-Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu kesimde sürücüler İzmit Gün Batısı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Çalışmalar hafta arası gelişigüzel gün 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Ankara Kasaba Otoyolu’nun Ayaş- Sincan kavşakları 0-1. kilometrelerinde genleşme derzi onarım çalışmaları dolayısıyla Ayaş Kavşağı site merkezi alt bölüm kolu trafiğe kapatılarak, erişim almaşık kavşaklardan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yapım çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü bakım ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple sefer trafiğe kapatılarak, ulaşım Müstecap- Habipler istikametinden gerçekleştiriliyor.

Bingöl- Solhan yolunun 44-49, Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla söz konusu kesimlerde erişim kontrollü sürdürülüyor.

Tokat- Sivas diyar sınırı- Yıldızeli yolunun 3-13. kilometrelerinde yüzeysel istila çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde kıran temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması cihetiyle 08.00-18.00 saatlerinde erişim yegâne şeritten kontrollü sağlanıyor.

Share: