Komutan Güler: “Ordu’nun stratejisini değiştirdik”

Kargaşa Büyükşehir Şehremini Dr. Mehmet Hilmi Güler, göreve geldikleri günden bu yana Cıvıl Cıvıl’ya kullanılmamış tıpkı izleme uyulamaya koyduklarını belirtti. Güler, “Ordu’nun stratejisi ‘Düşünen, üreten ve yarışan Kargaşa’ stratejisidir” dedi.

Komutan Güler, yaptığı açıklamada, Kalaba’nun yıllarca taktiklerle yönetildiğini, bunun topluma avantaj sağlamadığını vurguladı. Başbuğ Güler, “Bizler mesul kişileriz. Toplumda seyretmeye sessiz kalmaya hakkı olmayanlarız. Onun için geldiğimiz günden bu yana Cıvıl Cıvıl’yu ayrı ayrı bir formatta geleceğe hazırlıyoruz. Kalabalık’de ara sıra sıkıntıların sebebi nedir diye niteleyerek düşündük. Bunu uzmanlarla inceledik. Gördüğüm şey şu ihvan, bunu 50 almanak politik tecrübesi olan biri yerine söylüyorum. Ordu hep taktiklerle yönetilmiş. Kargaşa’nun tek devir stratejisi incelmemiş. Tığ 2019 domestik seçimlerinden sonradan bu şehirde tıpkısı takip ortaya koyduk. Bu izleme ise insanın üç esas eylemine dayanıyor. Saymak gidermek ve yarışmak. Bizim stratejimiz bu üç ana temel konusunda kuruludur” diyerek konuştu.

Komutan Güler, bu stratejiyi Ordululuk bilinci ile ele aldıklarını bile kaydederek, “Şehirde artık üretim ağırlıklı tıpkı bütün kuruldu. Biz taktiklerle ufak bacak oyunları ile ferdî hesaplarla şehir yönetmiyoruz. Tığ şehirde bütüncül bir yapı kurduk. Üretim ağırlıklı tıpkısı sistemi kurarak hayata geçirdik. Ekincilik, turizm, uygulayım bilimi ve sanata ciddilik verdik. Yani dolayısıyla bundan sonraki stratejimiz bu sisteme bakarak yürüyecek” açıklamasında bulundu. – KALABA

Share: