Komutan Yenipazar: “Arkalama sürecini rehavete kapılmadan ve artırarak bitmeme ettirmemiz gerekiyor”

Kütahya İHH İnsani Müzaheret Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar, “Depremzedeler amacıyla başlatılan arkalama sürecini rehavete kapılmadan ve artırarak bitmeme ettirmemiz gerekiyor” dedi.

Kütahya İHH İnsani Müzaheret Derneği’nin, model üssü Kahramanmaraş olan, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Osmaniye ve Kilis illerinin etkilendiği sarsıntı sonrası başlatılan müzaheret kampanyası bitmeme ediyor.

Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar, yaptığı açıklamada, “Bölgeden ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımız sürdürüyoruz. Bütün çalışmalar AFAD koordinesinde gerçekleştiriliyor. Bütün üzerine düşeni yapıyor. Bu süreç etraflı sürer. Bu anlamda gayretimizi artırarak devam etmeliyiz. Oradaki insanların elinden tutmamız gerekiyor. Bu anlamda İHH Karı Kolları de hareketli olarak çalışıyor. Gönüllülerimiz vatandaşlarımızdan mevrut yardımları klasman ediyor. Bu süreci rehavete kapılmadan artırarak bitmeme ettirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kütahya İHH İnsani Arkalama Derneği Karı Kolları Başkanı Hatice Karakaya bile, “Tığ Avrat Kolları olarak, Pazartesi gününden itibaren sürekle çalışma halindeyiz. Alelhusus eşyaların birinci ahali olmasını istiyoruz. İnsanların ihtiyacı olan eşyaları göndermeye çalışıyoruz. Bölgeye bebek bezi ve hijyen seti göndereceğiz. Bu bağlamda tümce bize müzaheret edebilir. Kapımız gelişigüzel devir vazıh. Müzaheret eden gönüllülerimize ve hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah bu edisyon günleri bütün birlikte anlatacağız” diye konuştu. – KÜTAHYA

Share: