Konya, Afyonkarahisar, Karaman ve Aksaray’da 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset kutlandı

Konya, Afyonkarahisar, Karaman ve Aksaray’üstelik 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Konya’bile Anıt Meydanı’nda düzenlenen merasim, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Tasavvur Yiğit’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete vukuf etmiş öğretmenler üzere saygı duruşunda bulunulan merasim, İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra sona erdi.

Daha sonraları Selçuklu Kurultay Merkezi’nde devam fail programda mütekellim İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yiğit, öğretmenliğin önemine dikkati çekerek, hayata başarıyla tutunmuş rastgele insanın ardında ayrımsız öğretmenin emeğinin bulunduğunu söyledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan de öğretmenlerin öğrencilerine dokunuşlarının çokça majör bire bir yere erbap olduğunu vurguladı.

Öğretmenliğin hoppadak sınıflarda sunulan derslerden ibaret olmadığına dikkati çekici Özkan, öğretmenliğin kadim bir çığır olduğunu belirtti.

Aday öğretmenler yerine Alem Parıltı Ölçü, emekli öğretmenler namına Sami Doğru’nun konuşma yaptığı programda, henüz sonra adaylığı kaldırılan öğretmenlerin ahit töreni gerçekleştirildi.

Program, oyun gösterisi ve Öğretmenler Haset zımnında düzenlenen mütenevvi yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Afyonkarahisar

Kocatepe Parkı’ndaki törende İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Miraç Sünnetci, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete kavrama etmiş öğretmenler için imtina etmek duruşunda bulunulan merasim, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Törene, Milli Yetişek Büro Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Karaman

Karaman Cumhuriyet Parkı’ndaki törende, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Etkili Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Törene, Milli Terbiye Şube Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Aksaray

Aksaray’dahi ise 15 Orak Ayı Milli İrade Meydanı’nda planlı törende, İl Milli Yetişek Müdürü Hacı Ömer Kartal Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Başöğretmen Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve ebediyete tefehhüm etmiş öğretmenler amacıyla imtina etmek duruşunda bulunulan merasim, İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra sona erdi.

Kültür Merkezi Konuşma Salonu’nda bitmeme fail törende aday öğretmenler ahit etti.

Vali Hamza Aydoğdu, burada yaptığı konuşmada, gelecek nesillerin yetişmesinde, değerlerin yarınlara aktarılmasında bir meşale kadar toplumları aydınlatan irfan ordusu tekmil öğretmenlerin gününü kutladı.

Törenin böylelikle, Vali Aydoğdu mütekait öğretmenlere hizmet haysiyet belgesi sunma etti.

Share: