Köpeklerden kaçarken aracın çarpması sonucu ölen işçinin ailesi tepkili

Ordu’bile, öğün kenarındaki çöpleri topladığı tam köpeklerin saldırısından kaçarken belli belirsiz ticari aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden saffet işçisi Kip Tirkil’in eşi Nuray Tirkil, “Ben eşimi gepegenç kaybettim, toprağa verdim. Başkalarının canı yanmasın. Seçkin canip âdem kırcı. Bu şekilde şehrin ortamında kapik mi salınır? Hakeza imkânsız.” dedi.

Nuray Tirkil, AA muhabirine, eşinin vefatı zımnında şişman sıkıntı yaşadığını söyledi.

Eşinin harıldamak üzere sabahleyin işe gittiğinde başına bu olayın geldiğini anımsatan Tirkil, köpeklerin sahibinden şikayetçi olduğunu rapor etti.

Tirkil, insanların köpeklerine ehil çıkması gerektiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böyle birlikte köpeklerin salınmaması gerekiyor. Benim evimdeki eşim bir anda elimden zayi gitti. Eşim öz halinde tıpkı insandı. Kendisi köpeklerden dahi korkan birisi değildi. Amma bu köpekler ısıran köpek olduğundan çokça korkmuş. Ben eşimi gencecik kaybettim, toprağa verdim. Başkalarının canı yanmasın. Gelişigüzel taraf kayırıcı meşgul. Bu şekilde şehrin ortamında köpek mi salınır? Hakeza olmaz.”

Hayvanları herkesin sevdiğini ancak böyle ısıran köpeklerin kendi halinde dışarı salınmaması gerektiğini belirten Tirkil, “Bu tür olayları televizyonlarda birlikte çok görüyorduk. Şimdi bizim başımıza geldi.” diye konuştu.

“Aile namına bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız”

Yeni Mahalle’deki evinin uğrunda kurulan çadırda taziyeleri kabul fail Tirkil’in eşinin yeğeni Erhan Yılmaz ise eniştesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirerek, site merkezlerinde özellikle böyle köpeklerin işsiz bırakılmaması, tasmasıyla gelişigüzel gezdirilmesi gerektiğini söyledi.

Başıboş köpekler zımnında kendisinin de bir nice defa takı yaşadığını anlatan Yılmaz, bu konuda tedbir alınması çağrısında bulundu.

Yılmayan, bu olayın bir cana para olduğunu anlatım ederek, “53 yaşındaki eniştemiz bu olayda maalesef hayatını kaybetti. Eş adına bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. Yalnız ailenin izlem etmesi bile yetmez. Kanuncu kimi tedbirlerin alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu olay bire bir nevi kıya üzere. Sonuçta tıpkı dirilik öldü.” dedi.

Özellikle dideban köpeklerin bu şekilde salıverilmemesi gerektiğine vurgu eden Yılmayan, “Zira bu köpekler bulunduğu bölgeyi sahipleniyor. O mıntıkayı kendisine ilişik hissediyor. Yeri geliyor bunlar sokak köpeklerinden henüz yoğun olabiliyor. Kontrolsüz salıverip avare bıraktığın antlaşma dahi bu şekilde insanları mağdur ediyor.” diye konuştu.

Share: