Küçük Asya Otoyolunun bazı kesimlerinde bakım tamir çalışmaları yapılıyor

Türkiye’nin bildirme büyük intikal güzergahları ortada mevcut ve İstanbul’un Rum’ya açılan kapısı namına tanıdık Küçük Asya Otoyolu’nun bazen kesimlerinde bakım tamirat çalışmaları yapılıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü vasıtasıyla otoyolda yapılan hizmet ve tamirat çalışmaları zımnında otoyolun gâh kesimlerinde erişim kontrollü kendisine sağlanırken kâh kesimlerde ise zıt istikamete yönlendiriliyor.

Bazı kesimlerde bile bakım tamir çalışmaları trafiğin yeryüzü sakin olduğu saatlerde muvasala durdurularak yapılıyor.

Anadolu Otoyolunun Hendek-Gümüşova kavşakları arasındaki üstyapı restorasyon çalışmaları dolayısıyla 21.00-07.00 saatlerinde değme iki istikamet, kesimler halinde trafiğe kapatılarak, erişim değişik istikametlerden iki yönlü sürdürülüyor.

Emniyet şeridine giren kâh vesait nedeniyle trafiğin henüz birlikte yoğunlaştığı görüldü.

Ayrıca, Anadolu Otoyolunun Yeniçağa Kavşağı-Dörtdivan Kavşağı kesiminde 11 Ağustos’ta başlayan ve 11 Eylül’da tamamlanması planlanan hizmet ve tamirat çalışmaları da bitmeme ediyor.

Yeniçağa-Dörtdivan Kavşakları arasındaki himmet yapılan alanlarda muvasala Ankara istikametine kapatılarak özge istikametten iki cepheli adına sağlanıyor.

Otoyolun Yeniçağa-Dörtdivan kesimlerinde anahtar yoğunluğu olması halinde ise trafik arada sırada Gerede ve Yeniçağa gişelerinden D-100 esmer için yönlendiriliyor.

Share: