Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’dan müzisyen Itibar Şener cinayetine ilişik açıklama Açıklaması

Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzisyen Itibar Şener cinayetine ait sürecin takipçisi olacaklarını, öldürenlerin hak ettiği cezayı almasını istediklerini belirterek “İnşallah kat sayı olacak bire bir cezayla bundan sonraki beklenen olayların önüne geçilmiş evet.” dedi.

Bakan Ersoy, Hükûmet Merkezi Kültür Yolu Festivali kapsamındaki sergilerin açılışı üzere bulunduğu Fotoğraf ve Statü Müzesi’nde, müzikçi Şener’in, rağbet parçasını söylemediği gerekçesiyle öldürülmesine ait gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öz Saygı Şener’e Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileyerek sözlerine başlayan Ersoy, sanatın iyileştirici özelliğiyle var olmasını istediklerini söyledi.

Şener’i öldürenlerin yakalanmasının tek tesellileri olduğunu dile getiren Ersoy, “Yer kısa zamanda arz ağır şekilde cezalandırılırlar ve layığını bulurlar diye niteleyerek düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

“Vekâlet olarak strateji edeceğiz”

Ersoy, benzeri gazetecinin “Vekâlet olarak takipçisi olacak mısınız? Size ulaşan bakir bilgiler var mı?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Biz Nezaret kendisine izleme edeceğiz. Süreç filhakika hızlı ilerliyor, bundan ahir türel benzeri süreç. Savcılık ve duruşma aşamaları bitmeme edecektir. Bizim yeryüzü balaban isteğimiz başı yerde kâin kişilerin hak ettiği cezayı almasıdır. İnşallah yaşıt olacak tıpkı cezayla da bundan ahir belkili olayların önüne geçilmiş evet diyerek düşünüyorum.”Share: