Kurtuluş Sınırlı Pazar Yeri’nde Yıkım Çalışmaları Sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nin yıkımı ile ilişkin çalışmaların bitmeme ettiğini açıkladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Halas Bağlı Muamele Yeri’nin yıkımı ile ait çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla yapılan izah şöyle:

“Kurtuluş Sınırlanmış Alışveriş Yeri’nin yıkımı ile ilişkin işe tevessül tarihi 9 Ağustos 2022 tarihinde olup, sözleşmeye bakarak 30 günlük iş günü süresi ile 20 Eylül 2022 tarihinde bitirilmesi gerekmektedir. 23 Ağustos 2022 tarihine büyüklüğünde feza çatının yaklaşık yüzde 70’i indirilmiş olup, kesilerek parçalara ayırma işlemi bitmeme etmektedir. 19 Ağustos 2022 tarihinden itibaren uzay bina elemanları, nakız kantarında tartılarak eski özel dalavere sahasına araçlarla bir işçimiz nezaretinde nakledilmeye başlanarak, 23 Ağustos 2022 tarihinde kadar toplam 47,76 ton feza bina elemanı nakledilmiştir. Uzay çatının sökülerek naklinden ve sair demir hurda elemanların naklinden sonra taraf duvarlar sökülecek; elan bilahare düzenlilik çiti ile kayran çevrildikten sonra betonarme kısmın kırılması işlemi planlanmaktadır. Kurtuluş Muamele Yeri alanında icraat mecmu hızıyla bitmeme etmektedir.”

Share: