Kütahya ve Balıkesir’de sosyal basamak projesi için başvurular alınıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en iri toplumsal hane projesi kapsamında Kütahya ve Balıkesir’de birlikte vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

Projeyle, 1800 konutun inşasının planlandığı Kütahya’birlikte kampanyaya direkt vezneci üzerinden müracaat etmek isteyenler, belgelerini görevlendirmek amacıyla Halk Bankası şubelerine her an müracaatların önceki gününde işlemlerini yaptırdı.

Bankanın önünde bekleyen vatandaşlardan Nazmiye Güreşçi, AA muhabirine, bugüne kadar familya sahibi olamadığını, projeden ümitli olduğunu söyledi.

Pehlivan, “Proje için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkürname ederim. Allah başımızdan yarım yamalak etmesin. Bu ve eş projelerle insanlarımıza koruyucu oluyor.” dedi.

Mustafa Kargı da birçok kişinin TOKİ yardımıyla ev sahibi olduğunu dile getirdi.

Balıkesir

Balıkesir’bile nesir edilecek 3 bin 750 sosyal basamak üzere başvurular Umum Bankası ve Ziraat Bankası marifetiyle alınıyor.

Müracaatların geçmiş gününde vezneci şubelerine mevrut vatandaşlar, mukteza belgelerle işlemlerini yaptırarak isimlerini listelere yazdırdı.

E-heybet yoluyla bile alınan başvurular 31 Ekim’üstelik sona erecek.Share: