Kütahya’nın Pazarlar ilçesinden deprem bölgesine 2 tır müzaheret malzemesi

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinden yer sarsıntısı bölgesine 2 tır yardım malzemesi gönderildi.

Pazarlar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kampanyaya bağışlanan battaniye, amade giysi, çocuk montu, çağa maması ve gıdadan oluşan yardım malzemelerinin yüklendiği 2 müzaheret tırı dualarla depremden etkilenen vatandaşlarımız üzere yola çıktı.

Depremzedeler için toplanan yardımlar dualar ile uğurlandı. Cumhuriyet Altını Meydanı’nda yapılan dua törenine Pazarlar Kaymakamı Hırslı Doğan, Pazarlar Belediye Reisi Bilal Demirci ve vatandaşlar katıldı.

“İnşallah bu günleri birlikte aşacağız”

Törende mütekellim Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, “Belediyemizin birleştirme ettiği müzaheret kampanyasında bağışlanan battaniye, amade çul, çocuk montları, çağa maması ve gıdadan oluşan yardım malzemeler zelzele bölgesine 2 tır ile sevkiyatı yapıldı. Tamlık hayırsever vatandaşlarımıza, ilçe Kaymakamımız Dinamit Doğan’a, ilçemizde canlılık gösteren Özmay Kol Oluşum firması sahibi Halil Gelmez’e ve çalışanlarına, Belediye personelimize, Ahali Terbiye Müdürlüğümüze ve çalışanlarına, ücretsiz kendisine nakliyemizi gerçekleştiren Aksoy Ticaret Tahsin Aksoy’a, amme hava ve kuruluşlarına, muhtarlarımıza, esnaflarımıza STK’ larımıza, gençlerimize, kadınlarımıza emeği geçen adını sayamadığımız herkese ayrı ayrı teşekkürname ederim. Antrparantez kontrol ve kurtarma faaliyetine destek adına ilçemizden ve bölgemizden aksiyon makinası ve kurtarma faaliyetinde kullanılacak ekipman ve gönüllü maharet personelimizi dualarla uğurladık. İnşallah bu günleri birlikte aşacağız ve alay malay başaracağız. Önümüzdeki günlerde yıpranmamış arkalama tırlarını zelzele bölgesine ulaştıracağız. Deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Orada yardıma muhtaç olan her vatandaşımıza de sabırlar diliyorum Rabbim aziz milletimizi her tür afetlerden esirgeme eylesin inşallah” dedi.

İlçe Kaymakamı Özlem Doğan ise, ” Ülkece hakeza tıpkısı sınavdan geçiyoruz. Bu duyarlılığınız amacıyla hepinize teşekkürname ederim. Bodur zamanda kombinasyon olan ilçemiz halkına, muhtarlarımıza ve temsilciklerimize teşekkür ederim. İnşallah bu tahakküm günleri bile birlikte atlatacağız. Hepinize teşekkür ederim” diyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: