Lahut topraklara giden umrecilere, Türk Kızılay’dan şerbet ikramı

Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanlığı yoluyla, umre ziyareti amacıyla mübarek topraklara giden göç ve yakınlarına şerbet ikramında bulundu.

Manisa Müftülüğünün organizasyonunda, Yunusemre ilçesi Mesir Camii’nde umre vazifesini hesabına anlatmak için gidecek 169 vatandaş için uğurlama töreni düzenlendi. Duaların edilip, ilahilerin okunduğu törende, Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanlığı kol ve gönüllüleri tarafından yaklaşık 2 bin şahsiyet şerbet dağıtımı yapıldı.

Türk Kızılay Manisa İl Başkanı Atilla Efendioğlu, Türk Kızılay’ın ekiplerinin anbean herhangi bir noktada gönüllülerin desteğiyle sahada olduğunu söyledi. Manisa’da Umre ziyareti için mukaddes topraklara revan barhana amacıyla düzenlenen törende, tahminî 2 bin kişilik şerbet ikramında bulunduklarını dile getiren Efendioğlu, “Türk Kızılay namına seçme zaman sahada ve vatandaşlarımızın yanındayız. Manisa Müftülüğümüz tarafından tevhit edilen törende vatandaşlarımıza şerbet ikramında bulunduk. Bizler sadece el zamanlarda değil her an vatandaşlarımızın yanındayız. Kızılay olarak bağışçılarımızın desteğiyle gelişigüzel sabık çevrim büyüyor ve sahada seçkin zamankinden artık bulunuyoruz.” dedi. – MANİSA

Share: