Manisa gündem haberi: Manisa’da SMA hastası Arınmış bebek amacıyla planlı uçan top turnuvası başladı

Manisa’nın Salihli ilçesinde, 2,5 yaşındaki SMA hastası Duru Esenlik bebeğin tedavi giderlerine destek vermek adına Galatasaray, SigortaShop, Okumuş Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor eş voleybol takımlarının katılımıyla planlı “Sardes Kupası” başladı.

Atatürk Spor Salonu’nda başlayan turnuvada evvel karşılaşmada SigortaShop ile Galatasaray yüz yüze geldi.

Galatasaray’ın 3-0’lık zaferiyle sonuçlanan karşılaşmayı, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Kuvvetli, tören düzeni üyeleri ve voleybolseverler izledi.

SMA hastası Duru’nun annesi Hatice Esenlik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Manisa Valiliği onaylı müzaheret kampanyası kapsamında otama masrafları için lüzumlu olan paranın yüzde 64’ünün toplandığını söyledi.

Kampanya düzenleyerek arkalamak isteyenlere teşekkürname fail Hatice Afiyet, “Kızımızın yaşama tutunması amacıyla gerekli olan paranın toplanması namına bugüne kadar çok sayıda sosyal külfet projesi düzenlendi. Bu turnuva bile bunlardan birisi. Tedavi olabilmesi için Duru’nun belli aynı kilonun üzerine çıkmaması lazım, 900 gram elan alırsa tedavisi riskli olacak. Henüz çok kilogram almaması amacıyla çocuğumu bazı bazı günde bir defa incelemek zorunda kalıyorum. Aç yattığı üzere da daim ağlıyor. Hangi olur sesimizi duyun.” diyerek konuştu.

Sardes Kupası’nı düzenleyen SigortaShop Kulübü Başkanı Ziyalı Kaya birlikte, toplumsal takı projesinde düzlük almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Umarız mebzul bir dirimlik elde edilir. Duru Keyif’ın tedavisi için gerekli olan paranın toplanmasına ayrımsız nebze üstelik olsa yardım evet. Turnuvaya katılarak destek olan takımlara teşekkürname ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: