Manisa yerel: Manisa’da jandarmadan motor denetimi

– Manisa’birlikte jandarmadan motor denetimi

Denetimler hem kazaların önüne geçiyor hem bile suça karışmış araçlar yakalanıyor

Denetimlerde motosiklet sürücüleri da bilgilendirildi

MANİSA – Manisa’üstelik İl Güllabi Komutanlığına vabeste ekipler aracılığıyla hem motosikletlerin karıştığı âdemoğlu ve yaralamalı kazaların önüne ayrılmak hem de suça karışmış ya da çalıntı motosikletlerin yakalanması üzere eş anlı denetim yapıldı.

Manisa’üstelik İl Güllabi Komutanlığına merbut Trafik Jandarması Motosikletli Timi ve Güvenlik Güllabi Motosikletli Tim Komutanlıkları ile Gidiş Geliş Jandarması Tim Komutanlıkları ve Düzenlilik Uyanık Tim Komutanlıklarından oluşturulan muhtelit ekipler vasıtasıyla hem motosikletlerin karıştığı kişi ve yaralamalı kazaların önüne dökmek hem birlikte suça karışmış evet bile çalıntı motosikletlerin yakalanması üzere denetimler yapıldı. 43 trafik ve güvenlik personelinin katıldığı denetimlerde motor sürücülerine kaskın hayat halaskâr önemi anlatılarak “Hayatıma Kastım Namevcut, Kaskım Var” adlı brifing broşürü verildi. Ayrıca denetim esnasında seçkin eksiği namevcut 23 motor sürücüsüne “Görünür Ol, Güvende Kal” sloganlı reflektif perforaj dağıtıldı.

217 motosiklet ve sürücünün taharri edildiği denetimlerde; 3 motosiklet sürücüsü hakkında cezai iş uygulanırken, 45 motor trafikten men edildi, yakalama kaydı bulunan 9 motosiklet, ganimet kaydı bulunan 3 motor ve şase ve motor numarası kazınmış 18 buluntu motosiklet yakalandı.

Denetimler esnasında hele çalıntı kaydı ile aranan motosikletlerin tespiti üzere şase ve motor numaralarından isticvap yapılırken, yapılan isticvap sonucunda serencam 1 ay içerisinde 19 skor çalıntı kaydı ile 20 nüsha yakalama kaydı ve şase ve motosiklet numarası kazınmış 38 adet buluntu aranan motosiklet yakalandı.

“Yaptığımız denetimlerde bire bir önceki yıla bakarak ölümlü ve yaralanmalı kazalarda düşüşümüz kâin”

Manisa devlet genelinde motor sürücülerine yönelik denetimlerde insanoğlu ve yaralanmalı kazaların azaltıldığına ilgi çeken Manisa İl Uyanık Komutanlığı Gidiş Geliş Büro Müdürü Uyanık Gedikli Mümessil Astsubay Başçavuş Ünal Erdemir, “Manisa’bile 194 bin skor tescilli motosiklet bulunmaktadır. Bu üstelik Türkiye genelinde Manisa’yı motor sayısında 4. tam yerleştirmektedir. Motosikletlerin sayısının yüksekliğine koşut namına Manisa’bile trafik kazalarına karışan motosiklet sayıları üstelik berenarı yüksek seviyededir. Biz üstelik Manisa İl Cingöz Komutanlığı olarak Manisa’üstelik motor kazalarının sayısını tenkis etmek ve kazalardaki ahiret yolculuğu oranlarını hafifletmek üzere denetimler yapıyoruz. Bu denetimlerde tescilsiz motosikletler ya birlikte gidiş geliş kurallarına yeraltı motosikletlere işlemlerin yapılmasının yanı sıra motosiklet kullanıcılarına kaskın önemi üzerine bile eğitimler verilmektedir. Zira motosiklet sürücüleri incinebilir öğün kullanıcılarıdır. Bunları kaymakamlık anında koruyacak olan vakit kaybetmeden kasktır. Kaska ve koruyucu kıyafetlere aksan yaparak vatandaşlarımızın kazalarda yaralanmalarının ve ölümlerinin önüne artırmak istiyoruz. Yaptığımız denetimlerde ayrımsız geçmiş yıla göre kişioğlu ve yaralanmalı kazalarda düşüşümüz kâin. Bu düşüşleri henüz zir fethetmek amacıyla motosikletlerle ait şişko denetimlerimiz bitmeme edecektir” diyerek konuştu.

Share: