Manisa’da çiğde hasadı başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde üretimi yapılan hünnap hasat edilmeye başlandı.

Başta diyabet almak üzere bir nice hastalığa onma olduğuna inanılan hünnap, nahiye halkının önemli kavil kaynakları ortada düz alıyor.

Söğütçük Mahallesi’nde toplanmaya başlanan ürün hususi ambalaja alındıktan sonradan tırlarla İstanbul, İzmir ve Ankara üzere kentlerdeki marketlere gönderiliyor.

Demirci Kaymakamı Adem Kayaç, Belediye Reisi Selami Selçuk ve İl Ekincilik ve Orman Müdürü It Canlı Öztürk de çiftçilerle tarlada hünnap hasadına katıldı.

Bereketli aynı mevsim temennisinde kâin Ilçebay Kaya, “Sabık yıl ziyaretimizde kasa ve çiğde boylama makinesi talebinde bulunulmuştu. Kaymakamlığımız, belediyemiz ve Ekincilik İl Müdürlüğü ile projelendirildi ve sandık ve makine temin edilerek doğrulama edildi. Devletimiz temas antlaşma çiftçinin ve üreticinin yanı sıra.” diyerek konuştu.

Demirci Belediye Reisi Selami Selçuk ise gözyaşı kâr gelgel merkezinin genişletilmesi için çalışmalara başlanacağını söyledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Sağlam Öztürk ise üreticilerin taleplerini dikkate aldıklarını, yerine ifham etmek üzere bile hız gösterdiklerini dile getirdi.

Share: