Manyas’ta öğretmenlerle yıpranmamış eğitim bilimi tedrisat yılı toplantısı düzenlendi

Balıkesir’in Manyas ilçesinde, 2022-2023 eğitim bilimi talim yılının başlaması nedeniyle ekol idarecileri ve öğretmenlerin katılımıyla toplantı yapıldı.

Manyas Kaymakamı Koray Çelik, Müftülük Konuşma Salonu’ndaki toplantıda, bakir terbiye tedrisat yılının berceste olmasını diledi.

İlçede okul çağına gelen rastgele çocuğun kesin okul ile buluşturulmasını talip Çelik, “Terbiye olmazsa olmazımızdır, bu konuda mukteza özeni göstereceğinize samimiyetimle inanıyorum. Geçen yıl Başarıyı Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında okulları sık sık müzakere ederek sizlerle tıpkısı araya geldim. Bu yıl dahi esasen bu başarıyı artırarak devam ettireceğiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın kuvvetli birer birey olmalarını sağlamak için özveriyle çalışmamız gerektiğini unutmayalım.” diyerek konuştu.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ali Tatlı üstelik Ilbay Hasan Şıldak aracılığıyla uygulamaya konulan BİGEP’e ehil çıkılması ve buna koşut kendisine başarı katsayısının elan de yükseltilmesinin, devlet ve ilçelerdeki terbiye ordusu ile gerçekleşeceğini anlattı.

Share: