Mardin Dara Çığlık Bisikleti Yarışı lansman toplantısı gerçekleştirildi

Mardin Abra Elem Bisikleti Yarışı tanıtım toplantısında Türkiye Velespit Federasyonu Eş Başkanı Mehmet Samsa, matbuat mensuplarına seslendi.

Açıklamalarında Samsa şunları söyledi:

“Muhterem Matbuat Mensupları,

Türkiye Bisiklet Federasyonu yoluyla Mardin Valiliğimizin himayesinde düzenlediğimiz, Mardin Dara Üzücü Bisikleti Yarışı lansman toplantısına aynalı geldiniz, haysiyet verdiniz.

Sayın Valim,

Sözlerime Mardin’bile bisiklet sporunun gelişimini özetle özetleyerek başlamak istiyorum. Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin İl Temsilcisi namına fariza yaptığım 2017 yılında, Mardin’da planlı Medeniyetler Turu yarışı ile başladığımız süreçte, ilimizde derrace yollarının ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde Veledrom yapılması ile hem derrace sporunda büyük bire bir farkındalık oluştu, hem birlikte bu proses, Mardin’i velespit sporu üzerine marka olma uğrunda öne çıkardı.

3 Son Teşrin 2021 tarihinde yapılan Türkiye Velespit Federasyonu genel kurulunda sayın başkanımız Emin Müftüoğlu’nun teveccühüyle Derrace Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Ankara’da yapılan geçmiş yönetim kurulu toplantısında Mardin’imizin ve bölgemizin tanıtımına destek vermek üzere Başkanımız tarafından Pistten Sorumlu Satış Başkanlığa getirildim. Malumunuz olduğu amacıyla Mardin’imizde Artuklu Üniversitesi kampüsünde pistimiz bulunmaktadır. Sizlerin desteği ile pistimizde türlü organizasyonlar beğenmek istiyoruz.

Düzenlemiş olduğumuz Mardin Denge Kırıcı Bisikleti Yarışında ülkemizin seçme yoluyla gelen bisikletçiler ile gerçekleştireceğiz.

Mardin’imizin tarihi kültürünü, medeniyetlere yaptığı karı sahipliğini ülkemize ve bundan sonra yapacağımız arsıulusal yarışlarla tekmil dünyaya tanıtacağız. Sezonun sonuç MTB yarışı olması nedeniyle çokça sayıda sporcu, çalıştırıcı ve kulüpleri ağırlayacağız.

Bu yarışmanın bitiminde UCI’ye (Uluslararası Yarış Bisikletleri Birliğine karışma olması amacıyla gerekli girişimlerde bulunacağız. Türkiye Bisiklet Federasyonu kendisine Mardin’üstelik düzenlediğimiz bu yarışa haddinden fazla balaban destek verdik, hiçbir şeyden anlayışsız durmadık. Ego şuna inanıyorum ki sizlerin ve medyamızın desteği ile lansman anlamında iri benzeri zirve yapacağız.

Derrace sporunda olan geçmişimle seçme ant Mardin’imizin hizmetinde sporcularımızın birlikte olacağım.

Velespit sporunun sağlık açısından önemi ise banko tartışılmaz olup Olimpiyatlarda branşı mevcut velespit sporunda, sporcularımızın ülkemizi gururla katakulli edeceklerini ve başarıları ile göğsümüzü kabartacaklarını biliyoruz.

Bu organizasyonda bizlere bindi veren Valilğimize, Büyükşehir Belediyemize, Deneyimsizlik Spor İl Müdürlüğüne, Güven Müdürlüğüne, Cingöz Komutanlığımıza, İl Sağlık Müdürlüğümüze, Çevre devlet Müdürlüğümüze, Ve emeği güzeşte eksiksiz gurur ve kuruluşlara ve yöneticilerine teşekkürname ederim. Yarışmamızın hayırlara çevirici olması dileğiyle hepinize saygılar sunuyorum”

Share: