Marek Hamsik, geçen zaman elde ettikleri başarıyı yakalayabileceklerine inanıyor

Trabzonspor’un Slovak oyuncusu Marek Hamsik, sabık sezon elde ettikleri başarıları tekrarlayabileceklerine inandığını söyledi.

Bordo-mavililerin Acun Kupası zımnında liglere verilen arada Antalya’da gerçekleştirdiği kampta matbuat mensuplarına açıklamada kâin 35 yaşındaki oyuncu, güzeşte yıl güneş yazdıklarını anlatım etti.

Hem ligi kazanıp hem bile Süper Kupa zaferi yaşadıklarını hatırlatan Hamsik, “Takımımız amacıyla çok majör anlardı. Önceki başarılar geçmişte kalıyor, önümüze bakmamız gerekiyor. İnanırsak bu yıl dahi güzeşte sene yaptığımız başarıyı tekrarlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Aranın kendileri için cesim olacağını vurgulayan tecrübeli ölçülü saha, şöyle devam etti:

“Verilen vuzuh sezonun hoşgörüsüz kalanına bütün beraber hazırlanabilmemiz üzere gani tıpkı vesile oldu. Güzeşte sene lige çok ongun ayrımsız kelle yapmıştık ve sonuna kadar bunu sürdürüp sunma tepede düzlük almıştık. Bu sene henüz ayrımlı oldu. Grup biraz henüz müsabık. 8 takımın 7 puanlık farkla sıralandığını görüyoruz. Bizim üstelik zirveyle aramızda 6 benek ayırt var. Kapanabilir bir ayırt, sadece çalışmamız ve inanmamız gerekiyor.”

Hamsik, rakamlar konusunda bakılınca orta sahada rakibi karşılamada bol olmadıklarının hatırlatılması konusunda, “Bunun üzerine konuştuğunuzda dolgunca olmadığını görüyorsunuz ama bildik ayrımsız söz vardır sunu mebzul savunma eden ligi kazanır, şampiyon evet. Bunun üzerine çalışacağız ve bu durumu elan ongun benzeri ayla getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Futbol kariyerine devam edip etmeyeceğine zaman böylece ailesiyle oturup karar vereceğini vurgulayan Hamsik, sözlerini Dünya Kupası’na ilişik şu ifadelerle tamamladı:

“Acun futbolunda yeryüzü balaban turnuvadan bahsediyoruz. Aynı seyirci namına bilcümle maçları izlemeye çalışıyorum. İki favorim var. Brezilya ve Arjantin’in ongun takımlar olduklarını ve kupayı kazanacaklarını düşünüyorum ama asla bilemeyiz. Hep bu arada izleyip göreceğiz.”

Share: