Marek Hamsik: “Sabık sene yaptıklarımızı yapabiliriz”

– Marek Hamsik: “Sabık sene yaptıklarımızı yapabiliriz”

Trabzonspor’un kader futbolcusu Marek Hamsik:

“İnanır ve çalışırsak bu nokta farkını kapatırız”

Yaz sezonuna büyüklüğünde Trabzonspor ile tıpkısı kontratım var”

ANTALYA – Antalya’dahi devam eden kampta matbuat mensuplarının sorularını yanıtlayan Trabzonspor’un Slovak futbolcusu Marek Hamsik, “Kampı ligin kafasız kalanına bu arada muamele etmek için ongun ayrımsız fırsat namına görüyorum. Geçen sene lige çokça gani benzeri saksı yaptık, bunu de sonuna büyüklüğünde sürdürdük. İnanır ve çalışırsak bu nokta farkını kapatırız. Güzeşte sene yaptıklarımızı yapabiliriz” dedi.

Spor Küfe Süper Lig’e sunulan Dünya Kupası ortada Antalya’dahi kampa giren Trabzonspor, hazırlıklarına devam etti. Ustalık Yönetmen Abdullah Cebbar yönetiminde yapılan idmana istinas hareketleri ile başlandı. Arkası Sıra ise sahada eş güdüm ve çabukluk çalışması gerçekleştirildi. Antrenmana, milli takımlarda düz alan Maxi Gomez ve Stryger Larsen, mufassal devamlı sakatlıkları mevcut Serkan Asan ile Dorukhan Toköz’ün yanında burnundan cerrahi müdahale edilen Marc Bartra, iyi kasık bölgesinde adale spazmı cıvıl cıvıl Yusuf Edip, sıhhatli alt ense adalesinde balkı bulunan Jorge Djaniny ve izinli Montassir Lahtimi, sol uyruğunda civar kas spazmı dinamik kaleci Kağan Entelektüel ve sol dizinde ödem buluna kaleci Muhammet Taha katılmadı.

Bordo-mavili takımda Hamsik, egzersiz öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Lige sunulan arayı değerlendiren liyakatli topçu, “Acun Kupası dolayısıyla sunulan aleniyet bizim için iyi olacak. Ligin anlayışsız kalanına bu arada ırgamak için iyi bire bir vesile olarak görüyorum. Sabık sene lige çok bol benzeri saksı yaparak bunu da sonuna büyüklüğünde sürdürdük. Bu yıl işlemler biraz henüz farklı oldu bizim amacıyla. Zira ligde farklı yarışmacı çekicilik var. Nokta durumuna baktığımız devir bunu daha gani anlıyoruz. İlk 8 takımın 7 benek farkla sıralandığını, bizim üstelik şef ile 6 puanlık fark olduğunu görüyoruz. İnanır ve çalışırsak bu puan farkını kapatırız. Güzeşte yıl yaptıklarımızı yapabiliriz” şeklinde konuştu.

“Yaz sezonuna büyüklüğünde Trabzonspor ile tıpkısı kontratım var”

Trabzonspor’un ağlarında gördüğü 29 golün 17 tanesinin küme hücumundan geldiğine müteveccih soruyu üstelik cevaplandıran Marek Hamsik, “Hoppadak rakamlar üzerinden konuştuğumuz ahit tabiatıyla ki ferah olmadığımızı görebiliriz. Rastgele antlaşma söylenen bir madde var, ongun olan kazanır. Yer gür savunma eden takım böke peki. Bunun üzerine biz bile çalışacağız. Yaz sezonuna kadar Trabzonspor ile benzeri kontratım var. Bunu tahsis etmek istiyorum. Mevsim böylelikle ailem ile oturarak neyin daha ferah olduğuna beraber karar vereceğiz” cümlelerine kayran verdi.

Sabık sene ligde balaban ayrımsız güneş yazdıklarını belirten 35 yaşındaki aktör, “Hem böke olduk hem bile Süper Kupa’yı kazandık. Bando yerine haddinden fazla iyice anlardı. Ancak eski bir zamanlar kaldı. Bu sene neler yapabiliriz, ona bakacağız. Geçen yılın konusunda sarmak istiyoruz. Dünya Kupası’nda Arjantin ve Brezilya kabil iki önemli takım var. Bu takımların kazanabileceğini düşünüyorum. Ama bilemeyiz, hep beraber göreceğiz kimin kazanacağını. Ego da maçları strateji ediyorum” diyerek konuştu.

Share: