Marmara Bölgesi’nde alev sezon normallerinin 4 ila 9 etap altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren albeni sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta boyunca sezon normallerinin 4 ila 9 aşama altında seyretmesi bekleniyor.

Hava Bilgisi 1. Mıntıka Müdürlüğü İstanbul Mıntıka Tutum ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak, sonuç günlerde gelgel sıcaklığının sezon normallerinin 6 ila 10 mertebe üstünde olduğu bölgede, 19 Ilkgüz’den itibaren gelgel sıcaklığının kademeli olarak düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği hesap pusulası ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe günü ise nahiye genelinde domestik kendisine görülecek bora şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına büyüklüğünde etken olacağı, albeni sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 9 evre altında seyredeceği durum ediliyor.

Ani şule değişimleri ve akva meteorolojik hadiselerle ilişik Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı gelgel tutum raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle strateji edilmesi önem en ediyor.

Mıntıka illerinde bu hafta muhtemel günün yer erdemli hava sıcaklıkları 19 Ilkgüz Pazartesi ve 23 Eylül Cuma Namazı günleri amacıyla şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: