Martir Astsubay Okan Meteöz, sonuç yolculuğuna uğurlandı (2)

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde martir olan Hava Defans Astsubayı Mümessil Çavuş Okan Meteöz’ün cenazesi, memleketi Mersin’in Tarsus ilçesinde toprağa verildi.

Meteöz’ün naaşı, ailesinin Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evinin uğrunda helallik alınmasının arkası sıra cenaze merasimi için Hacıhamzalı Mahallesi’ndeki Şehit Ömer Karaca İlkokulu’nun bahçesine götürüldü.

Buradaki törene katılan Milli Defans Vekil Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve Mersin Ağacı Valisi Mürtefi Hamza Güreşçi, şehidin annesi Ayfer, babası Bülent ve eşi Büşra Meteöz ile yakınlarına başsağlığı diledi.

İl Müftüsü Vazıh Yığman’ın kıldırdığı cenaze namazının peşi sıra Meteöz’ün naaşı, mahalledeki mezarlığa defnedildi.

Törene şehidin yakınlarının birlikte Deniz Kuvvetleri Akdeniz Havza ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kopukluk, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

El-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce başlangıçta yerleştirilen umum yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan Hava Defans Astsubayı Kıdemli Çavuş Okan Meteöz, atıf edildiği hastanede cemaziyelevvel martir olmuştu.

Share: