masa tenisi oynayan kedi hayran bıraktı

– Masa Tenisi oynayan kedi hayran bıraktı

SİİRT – Siirt Gençlik Merkezi’nin ilgi odağı olan ‘Gönüllü Pati’ adı verilen pisik, tenis tutkunlarına rakip oldu.

Siirt Deneyimsizlik Merkezi’nde sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılan çoluk çocuk, erkin zamanlarda masa topu oynuyor. Alıştığı gençlik merkezinden ayrılmayan ‘Gönüllü Pati’ adı sunulan pisik bile masa tenisi oynayan gençlerin yanından ayrılmıyor, heyetiyle sesi duyduğu an hemencecik masaya çıkıyor ve oyuna zevcelik ediyor.

Merkezde bilgisizlik lideri olan Emel Delege, kedinin alay kaynakları haline geldiğini söyledi. Delege, “Arkamda birey patimiz duruyor. Kendisi masa topu oynamayı çokça sever. Buraya kendisi geldi, eksantrik aynı yerden getirilmedi. Yalnız bizim bandaj odağımız değil, tıpkısı zamanda gelen misafirlerin, zihayat gönüllülerimiz ve mevrut farklı vatandaşlarımızın üstelik sargı odağı olmaya başladı. Beslenmesini biz ekip yerine sağlıyoruz, burada çok güzel aralık geçiriyor. Bir zamanda gelen misafirlerimizle bile çok aralık geçiriyor. Masa tenisini haddinden fazla seviyor, alelhusus bütünü gördüğü kadar acilen masaya akilane gidiyor. Onlarla oynuyor, rüfeka birlikte hiçbir şekilde erinçsiz olmuyorlar. Bizler hayvan dostu namına hayvanlarımızı koruyoruz ve tıpkısı patimizin olması gurur verici” dedi.

Sokak hayvanlarını sevdiklerini ve sahiplendiklerini belirten öğrencilerden Yusuf Özbilici, gereksiz zamanlarında masa tenisi düdüklemek üzere değil de hayat kediyi görmeye geldiğini kaydetti. Özbilici, “Buraya masa topu oynamaya geliyoruz, geldiğimiz anda bu sevimli patimizi görüyoruz. Külliyen sesini duyunca doğrudan masaya zıplıyor, yaşama tıpkısı duygusal dostumuz. Burada masa tenisinde, langırt oynadığımız ahit eşlik ediyor bize, haddinden fazla sevimli. Görünce hayran bırakıyor kendini” diyerek konuştu.

Share: