“Masada kalırsın” denilen Antalyalı hoca Van’da sağlığına kavuştu

“Masada kalırsın” denilen Antalyalı öğretmen Van’de sağlığına kavuştu

VAN – Ankara’daki hastanede iki taraflı glumos tümörü zımnında “masada kalabilirsin, ölebilirsin” denilen Antalyalı öğretmen Melik Kişmiri, cerrahi müdahale masasını metrukiyet edip soluğu aldığı Lokman Hekim Van Hastanesinde sağlığına kavuştu.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde dinamik Sultan Karaca isimli sarıklı, bir yıl ilk iki taraflı glumos tümörüne yakalandığını öğrendi. Dakikasında Ankara’da kıvrak ailesinin yanına giden Kara, buradaki hastanelere başvurdu. Buradaki ünlü hastanelerin namına ‘masada kalabilirsin, ölebilirsin’ demeleri üstüne arayışa sabık Melik Sarıklı, Lokman Doktor Van Hastanesi Önsezi ve Huy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’e ulaştı. Yapılan tetkiklerin arkası sıra Lokman Hekim Van Hastanesinde ameliyat olan Kişmiri sağlığına kavuştu.

Konuyla ilgili açıklamada kâin Lokman Doktor Van Hastanesi Ihtisas ve Soy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, iki cepheli glumos tümörüne yakalanan Melik Öğretmenin, gittiği hastanelerde korkutulduğunu belirterek, ‘Hastamız Ankara’da benzeri hekime karar veriyor ve operasyon hazırlığı yapılıyor. Fakat hastamız faaliyetler masasından kaçıp, otama için Van’a mevrut benzeri hastamız. Zira orada az buçuk faaliyetler riskinden bahsederken, hastamızı korkutmuşlar. O üstelik beni tıpkı yıldır takip ediyormuş. Hastalarımla de birlik halindeymiş. Bizimle görüştü. Tığ ona muktezi güvenceyi verdik. Yaptığımız ameliyatlara göre riskinin düşük olduğunu anlattık ama birkaç eden hekim yaparsa yük yaşayabileceğini söyledik. Hastamız Van’a geldi. Ameliyatını oldu ve cuma namazı haset taburcu olacak” dedi.

“Hastalara tığ vürut dönem biletinizi alın diyoruz”

Şehriyâr Öğretmenin boynunda biri balaban biri tezyifkâr koyulmak için iki yönlü glumos tümörü olduğunu belirten Başel, ‘Ayrımsız tarafı biraz balaban tıpkı tarafı küçüktü. Filmlerine baktığımızda, şişman tarafın büyümesi biraz çok geldi bize. Bu yüzden önce şişman tarafı çıkardık. Istenmeyen Durum bekliyorduk amma seçme yan tesir gelişmedi. Hastamız oldukça zinde. İnşallah nisan ayında de vesair tarafını çıkaracağız. Geldiği yerde ‘masada kalırsın, felç olursun’ denilen hastalara tığ vürut ve bölüm biletinizi alın öyle kadın diyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ankara’daki ünlü hekim beni hüngür hüngür ağlattı”

Aynı yıl önce boynunda bire bir şişmiş meydana geldiğini ve Ankara’üstelik gittiği benzeri hastanede şişliğin glumos tümörü olduğunu öğrendiğini nâkil Padişah Kara isimli hoca ise “Annem bana boynunda şişmiş var, ne yaptın boynuna diye niteleyerek sordu. Hiçbir madde yapmadım, Check-upa gittiğimde gösteririm dedim. Hastanede kulak-borun-geçit uzmanına söyledim. Beni ultrasona yönlendirdi. Orada glumos tümörü olduğunu öğrendim. Oradaki hastaneye güvenmedim. Henüz sonraları ünlü aynı doktora gittim. Beni ilaçlı MRa yönlendirdi. Orada iki glumos tümörü olduğunu öğrendim. Yepyeni geçirdim ve belli bir süre kabullenemedim. Sarıklı olduğum üzere ameliyatı yaz tatilinde yapalım dedim. Yaz tatiline gittiğimde kayırıcı beni hüngür hüngür ağlattı. “Ego o tümörü çıkarırım ama sana hangi olacağını bilmiyorum. Sen sebep ailenle gelmiyorsun?’ Dedi. Babam bakir mevt etmişti ve yanımda kimse yoktu. Elan sonradan doktorun hisse senedi yoğunluğundan periferi işler 11 Ekim’e ertelendi. Benim da uzmanlık sınavım olduğu üzere faaliyetler tarihini 10 Ocak tarihine erteledim. 2 Familya 2023 tarihinde tahliller için o adlı hastaneye gittim. Tahlillerim sonucunda asistanları bana yüksek dozda duyum yitimi verileceğini, benim bünyemin bunu kaldırmayacağını, kanamalı ayrımsız işler olduğu üzere da ‘kan kaybından masada kalabilirsin, ölebilirsin’ deyince kafamda ani ateşler çakmaya başladı. Dedim ki ben ameliyat masasında ölene büyüklüğünde, tümörden yaşayabilirim dedim. Sonuçta ben ameliyatı gitmek için oluyorum ama bu insanlar beni öldürmeye çalışıyor. Haydi asıl gidelim dedim. Yatış yapmıştım. Dediğim kabilinden çantamı aldım, yatışı bozma ettim eve gelip Halil Beye ulaştım” dedi.

Lokman Doktor Van Hastanesinde gerçekleştirilen cerrahi müdahale sonucu kendini dolgunca hissettiğini vurgulayan Kişmiri, ‘Şu dakika çok iyiyim. Allah Halil Hocadan razı olsun. Ben bu süreçte anladım ki, bu tümörden korkmamıza hiç lüzum yokmuş. Bu nev hastalığı olanlar; güvenle, rahatlıkla Lokman Hekim Van Hastanesine ulaşabilirsiniz” diye konuştu.

Share: