MASKİ’de cuşiş tatbikatı yapıldı

MASKİ Umumi Müdürlüğü, evgin boyut takkadak hizmet binasının tahliyesi ve engelleme hızını arttırmak için cuşiş ve istirdat tatbikatı düzenledi. Manevra başarılı benzeri şekilde tamamlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Umumi Müdürlüğü, gurur içi aksiyon sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ile ahenkli şekilde yürütülmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliği gereğince coşkunluk ve istirdat tatbikatı düzenlendi. MASKİ Ivedili Durum Ekiplerince planlı tatbikata, Destek Hizmetleri Kat Başkanlığı İşyeri Esenlik ve Asayiş Biriminden A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ruhan Bayraktar koordinasyonu ile beraber Sivil Defans Uzmanı Mehmet Ulvi Tunayılmaz ve MASKİ Ofis Başkanları ile gelişigüzel Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanı Gürhan İnal da katıldı.

Yangın yerinde çabuk ve sakıncasız şekilde boşaltma

MASKİ Umumi Müdürlüğü Bindi Hizmetleri Dairesi Başkanlığı aracılığıyla birleştirme edilen tatbikat, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, Keyif İşleri Dairesi ve Polis Dairesi Başkanlıkları iş birliğiyle gerçekleştirildi. MASKİ Bakım binasında canlandırılan mizansende; yangın durumunda binanın hızlı ve tehlikesiz şekilde tahliye edilmesi ve olabilecek yaralanmalara acil engelleme konuları ele makbuz.

“Önceki insan sağlığı ve güvenliği”

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Keleş Belek, “Değme devir yaşanma ihtimali olan tıpkı ateş tatbikatını kurumumuzda kombinasyon ettik. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Zabıta ve Keyif İşleri Dairesi Başkanlıklarımız ile bu işle vazifeli personeller nazik tıpkısı ağırlık ile görevlerini hesabına getirdiler. Hesapladığımız müddet içerisinde binanın boşaltılması ve tedbirlerin alınması gerçekleştirildi. İnsan sağlığı ve güvenliğinin, gelişigüzel şeyden evvel geldiğini unutmadan çalışmalarımızı bu yönde andırmak zorundayız” dedi. – MANİSA

Share: