Mehmet Ulvi Çelebi: Zinde liderlik için ‘Cumhur İttifakı’ dedim

2018 Umumi Seçimleri’nde CHP’nin İzmir’den kontenjan adayı olan ve mebus seçilen Mehmet Ulvi Çelebi, elan bilahare katıldığı Memleket Partisi’nden ricat ederek bağımsız milletvekili olmuştu.

Çelebi, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Topluluk İttifakı’nın milli konularda elan kesin ve insicamlı olduğunu, benzeri durumun Kavim İttifakı amacıyla uygulanan olmadığını söyledi.

“6+1 MASA ÇIKMAZ SOKAKTIR DÜŞÜNCEM DEVAM EDİYOR”

Şu anda Cumhur İttifakı’nın, “açık ve tutarlı” gözüktüğünü tabir eden Çelebi, “6+1 masa sokak sokaktır. Buradan Türkiye’ye hayır gelmez’ dedim. Bire Bir düşüncem devam ediyor. Bire Bir partide olup olmamam haddinden fazla koskocaman değil. Şu anki tutumum, Topluluk İttifakı’nın ülkeyi milli istikamette elan kemiksiz ve insicamlı götüreceğine çevrilmiş görüşüm bitmeme etmektedir.” diye niteleyerek konuştu.

“GÜL-HDP DENKLEMİ KARGAŞA VE İSTİKRARSIZLIK GETİRİR”

Çelebi, şunları kaydetti:

“İl başkanlıklarını PKK’nın askerlik şubesi kabil kullananların vekillik alacağı denklemlere ‘faydalı’ dediğim için ‘Cumhur İttifakı’ dedim. FETÖ-PKK devlete çökmesin diyerek ‘Halk İttifakı’ dedim. İçinde bölücü, tahripkâr unsurlar ve ters fikirler barındıran 6+2’li Gül+ HDP, bu muadele kaos ve dengesizlik getirir. Acun şişman akse ortamlarını beklemektedir. Bu akse süresince ant kaybetmemek, tüvana önderlik amacıyla ‘Halk İttifakı’ dedim.”

Share: