Mektep Çocuğu liglerde karşılaşılan sorunlar görüşüldü

Adana Saftirik Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği toplantıda toy liglerde karşılaşılan sorunların minimuma indirilmesi üzere düğme istişarelerde bulunuldu.

Adana Çolpa Spor Kulüpleri Federasyonu bugün federasyonun salonunda derinti düzenledi. Toplantıya, Toyluk ve Spor İl Müdürü Yenmiş Çintimar, ASKF Başkanı Ahmet Bozan, İl Inanma Müdürlüğü Spor Düzenlilik Bölüm Müdürü Yusuf Muntazam, spor paydaşları ve süper saftirik kütle pakt başkanları katıldı. Saftirik liglerde karşılaşılan sorunların minimuma indirilmesi için karşılıklı istişarelerde bulunulan toplantıda kararlar alındı.

Alınan karaların şu şekilde: “Sporda çaba al çizgimiz olmakla gelişigüzel müsabakalarda şiddetin seçkin türlüsüne karşı olduğumuzu, bu konuda engelleyici ve caydırıcı önlemler alınması noktasında ait tam gelgel ve kişilerin görevlerini daha tetik icra etmesi.Kulüplerimizin ve kulüpte memur bütün unsurların, müsabakaların Fair Play çerçevesi ortamında geçmesi üzere lazım önlemlerin pakt içi, yer içi ve tribünde ivedilikle alınması. Müsabakalarda görev kayran kamu kurul ve kuruluşların yetkililerinin görevlerini emir ve statüler çerçevesinde elan tetik yapmalarını ve sporun kamu paydaşları ile bire bir harmoni içerisinde devam ettirmeleri. Bilcümle unsurların birbirine istinkâf etmek duyduğu, emeğin ve dürüstlüğün öne çıktığı, mücadelelerin çabucak sahada olduğu ve en önemlisi dahi empati yapabilen fert sayımızın artması bu iyicene ve iri ailemizin işaret değerini bin itmam henüz arttıracaktır.” – ADANA

Share: