Melik Ural, faal yayında

İstanbul Sultanbeyli’üstelik hizmet veren Özel Ersoy Hastanesi, evde düşüp kafasını vurması sonucu gaileli kendisine hastaneye getirilen 3 yaşındaki kız çocuğunu “Tomografi cihazımız namevcut. Izzet hastanesine gidin” diye niteleyerek seçkin müdahalede bulunmadan kafasız gönderdi. Kamuoyunda degaje aksiseda uyandıran olayla ilişkin ilgi çekici ayrımsız çıkış belgesi bile Kanal D ekranlarında yayınlanan Neler Oluyor Hayatta programının sunucusu Hakan Ural’dan geldi.

“HASTANENİN YAPTIĞI AÇIKLAMA İTİRAF”

Faal yayında 3 yaşındaki çocuğa müdahale edilmemesine sinirlenen Ural, “Hastanenin yaptığı açıklama zaten itiraf var. ‘Gece tomografi cihazı vermiyorum’ diyor. Hususi ayrımsız hastanenin mesaiye dayalı kendisine bu kadar kritik ayrımsız aleti kullanıp kullanmama lüksü var mı? Benim işim insanların sağlığını bertaraf etmek. Makinanın saatini bitti demesi akılla açıklama edilebilir kadar gelmiyor. Alelhusus birlikte bu büyüklüğünde hayati cihazları mesaiye dayalı tıpkı düzene koymayı on paralık aklım almıyor. Vicdanım on paralık almıyor da aklım bile almıyor. Bu olacak gelişim değil” ifadelerine düzlük verdi.

“SENİN BÖYLE BİR LÜKSÜN VAR MI?”

Açıklamasının devamında bahsi geçen hususi hastaneye henüz sert eleştiriler yönelten Ural, “Burada tıpkı bebek var. Elinden gelenin fazlasını yapman geçişsiz. İnsani kendisine yani… Kifayetin vardır ya da yoktur o ayrı benzeri şey. Süt Kuzusu geldiğinde ne yapacağını düşünürsün, aileyi sakinleştirirsin. Düpedüz familya, fehamet hastanesine gidiyor ve 5 saat rüyet altında tutuluyor. Hususi şifahane ihtimal da bu çocuğun riskini artırıyor. Ihtimal çocuğun cereyan etmemesi gerekiyordu. Hususi hastanenin yaptığı mı akıllıca, büyüklük hastanesinin mi? Sen bakkal değil market değilsin sen bire bir hastanesin. Sayrılarevi açıklamasında ‘ben muhtemelen saatlerde kullanıyorum’ diyor. Böyle tıpkı husus tür mi? Senin böyle aynı lüksün var mı? Hakeza benzeri öz tür mi? Bununla ilgilenelim” şeklinde konuştu.

Kanlar süresince artan 3 yaşındaki çocuğu “Hadi devlete” diye gönderen hususi hastaneden izah geldi

Share: