MERAL AKŞENER ZEYTİNBURNU’NDA ESNAFI ZİYARET ETTİ

Malumat: EDDA SÖNMEZ – Almaç: FAHRETTİN ÖZTÜRK

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’in bugün İstanbul’daki ziyaretlerinin üçüncü durağı Zeytinburnu oldu. Zeytinburnu’nda esnafın dertleri dinledikten sonraları sektör konuşması özne Akşener, “Şuculuk, buculuk üzerinden hepimizi birbirine düşüren tıpkı dille politika yapılıyor. Günü geldiğinde oylarınızı vereceksiniz. Ama şuculuk buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz. AK Partili belediyeler tablet dağıttılar. O tabletler yandaşlara gitti, tanıdığı olana gitti. Ayısı, dayısı olana gitti” dedi.

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, bugün İstanbul’da Küçükçekmece; Güngören ve Zeytinburnu esnafıyla bir araya geldi. Akşener’in üçüncü durağı Zeytinburnu’nda esnaf ziyaretinin peşi sıra vatandaşlara seslendi. Detaylı aynı sürenin arkası sıra Zeytinburnu’nda olduğu üzere mutluluk duyduğunu dile getiren Akşener, saylav olduğu dönemde dahi dükkanları gezdiğini belirterek, şunları söyledi:

“ŞUCULUK BUCULUK ÜZERİNDEN FIKIR VERMEYE KALKIŞIRSANIZ KAZIK YİYORSUNUZ: 2,5 yıldır dükkan dükkan, esnaf esnaf, kaza ilçe, toprak il geziyorum. Pandemiden evvel başladık, pandemiden sonra bitmeme ettirdik. Bu ülkede kıtipiyoz vatandaşların, milletimizin, esnafın, atanamayan öğretmenin, EYT’linin, atanamayan gençlerin, akşama hangi yemeği pişireceğim diyen annenin, sıkıntılı problemi çeken öğrencilerin, kiraların uçup gittiği İstanbul’da ve Türkiye’de kiracıların, dertlerin konuşulmadığı, buna eşit şuculuk, buculuk üzerinden hepimizi birbirine düşüren bir dille politika yapılıyor. Günü geldiğinde oylarınızı vereceksiniz amenna. Burada bittabi hepimizi tartın ve bu tartıyı ne tümen, ne siyasi bizim derdimizle ilgilenir, ne çözümleri oluşturuyor, ne hal elan ongun üzerinden tartın ve ona göre oyunuzu verin. Amma şuculuk, buculuk üzerinden rey vermeye kalkışırsanız aldatılma yiyorsunuz.

AK PARTİLİ BELEDİYELER TABLET DAĞITTILAR. O TABLETLER AYISI OLANA, DAYISI OLANA GİTTİ: Çocuğunun tableti var mı diye sorduğum insanların nazik çoğunluğu sokakta, o ilkokuldaki çocuğun tableti namevcut. İki yıl EBA’ya girildi. YANLIŞSIZ Partili belediyeler tablet dağıttılar. O tabletler yandaşlara gitti, tanıdığı olana gitti. Ayısı olana, dayısı olana gitti. Hakkınızı gasp ediyorlar. Sizi yün yumaklarıyla meşgul ediyorlar. Karşınızda duran bu kadını senelerdir bu havza tanır. Yahu, Zeytinburnu’nun mutedil yerinde ego PKK’lıyım ama Diyarbakır’a, Batman’a, Mardin’e gittiğimde üstelik faili meçhulcuyum. Yâren ben neyim evet? Ego hangisiyim değişmeyen verin.

BİZ, HIRSIZLIK YAPMAYACAĞIZ 500 MİLYON DOLARLIK UÇAKLARLA GEZMEYECEĞİZ: Tığ, 92 puanla atanamamış gencin acısını konuşmaya devam edeceğiz. Tığ telaki sisteminin YANLIŞSIZ Öğür’ye aksiyon bulma kurumu gibi davranmasını konuşmaya, onlar kaldırmıyorsa tığ kaldıracağız demeye devam edeceğiz. Biz, 82 puanla, 92 puanla atanamayıp 62 puanla, 58 puanla atanmış gençlerin birlikte ağlayan, çaresiz çocukların derdinin peşinde olmaya bitmeme edeceğiz. Onlara hal üreteceğiz. En düşük mütekait maaşı 3 bin 500 TL. Halbuki biz dedik kim sunma düşük mütekait maaşı minimum ecir büyüklüğünde olsun. Asgari ücret de baştan güncellensin. Soruyorum bu dükkanların içre asgari ücretle çalışanlara, evi icar olanın geçinmesi olabilir değil. 3 bin teklik kiralar ergin 6 bin lira. Sülale sahipleri diyor ki; ‘Çık 6’yı beğenmiyorsan 10 kağıda veririm.’ Sizden duydum. Tığ, arakçılık yapmayacağız. 500 milyon dolarlık uçaklarla gezmeyeceğiz.”Share: