Meral Akşener’den İsveç’te Kur’an-ı Selek yakılmasına haddinden fazla anif reaksiyon! İktidara dahi tıpkı çağrısı var

İYİ Tümen lideri Meral Akşener Şanlıurfa İl Kongresi’nde etken yayında konuştu. Akşener, dünyada de iri yankı uyandıran, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakıldığı skandal olaya ait değerlendirmelerde bulundu.

“AHLAKSIZ VE ŞEREFSİZ”

Kaba sözler sarfiyat eden İYİ Parti lideri, “Mazi İsveç’te büyükelçiliğimizin uğrunda lahut kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakmaya çalıştı bire bir grup vandal, onursuz, baskısız. Bununla ilgili temas makule tedbiri bu ülkenin Reisicumhur ve kabinesi yapmak zorundadır. Bugüne kadar hangi dinden olursa olsun, hangi inancın olursa olsun, temas mukaddes kitabı koca hakları çerçevesi içerisinde yakmaya koyulmak ve bizim kitabımızı orada yakmaya oluşmak ve İsveç hükümetinin buna fikir hürriyeti çerçevesi içre izin vermesini en üzücü aynı biçimde kınıyorum. Bunu yapmaya kalkanları de baskısız ve şerefsiz zar ediyorum. İktidar partisine düşen bu eylemin sonuçlarını İsveç hükümetinin ödemesini sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“14 Mayıs’ta 1946’yı hatırlıyoruz. 5 aylık, 10 mahiye kifayetsiz danışmanlarla çalışır, bizi bilmeyen, bizi düşünmeyen muhteremler övüne övüne 73 yıl bilahare kendiniz yaşatıyorsunuz. Mayıslar bizimdir. Bu seçimin hangi kadar balaban olduğunu anlatmaya çalışıyorum. İYİ Tümen’nin mensuplarının Türkiye’nin yarınının daha fena hâlde olduğunun düşünülmesinde hangi büyüklüğünde koskocaman tıpkısı yeri ve yeriniz olduğunu göstermek istiyorum. Şayet bugün 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacaktır diyebiliyorsak, tıpkı şey değişti gelişigüzel özdek değişti, sebebi sizsiniz.

Urfa’yı çalışarak geldik. Dertlerini öğrenmiştik amma yine dinleyelim dedik. Birinci evleviyet olarak darmaduman edilmiş Urfa ekonomisi olduğunu gördük.

“13. CUMHURBAŞKANI MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI OLACAKTIR”

Bir Numara merhale sınırdaşlarımızın ortaya koyduğu hesaplı derece 7 trilyon dolar. Buna Mısır’ı, Türk dünyasını, Avrupa’yı ilave edin 21 trilyon dolar. Urfa, Kilis, Mardin, Gaziantep’in Irak ve Sure ile ticaretin sağladığı faydaları tıpkısı düşünün. Bunu bırakın şu anda sayısını bilmediğimiz göçmen kitlesiyle alın karşıyayız. Urfa’de 800 bin göçmenin olduğunu söylediler. Kilis’te bu rakam 200 bin civarında. Sebebi ne biliyor musunuz? Dış siyaset “Ego onu seviyorum, o beni sevmiyor” diyerek evet mu? Dış yöntem ayrımsız akıl işidir. İşte bayrı devletin ortadan kalkması, müsteşarlıkların ortadan kalkması, yandaşların murahhas olması biz bu arkaç getirdi. 13. Cumhur Reisi Ulus İttifakı’nın adayı olacaktır.”

Share: