Meral Akşener’den vatandaşa tepki: Şuculuk, buculuk üzerinden rey vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener esbak İstanbul’da Küçükçekmece; Güngören ve Zeytinburnu esnafıyla benzeri araya geldi. Akşener’in üçüncü durağı Zeytinburnu’nda esnaf ziyaretinin arkası sıra vatandaşlara seslendi.

“ŞUCULUK BUCULUK ÜZERİNDEN OY VERİP KAZIK YİYORSUNUZ”

Uzun tıpkı sürenin ardından Zeytinburnu’nda olduğu amacıyla bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Akşener, mebus olduğu dönemde dahi dükkanları gezdiğini belirterek, “2,5 yıldır dükkan dükkan, esnaf esnaf, kaymakamlık kaymakamlık, yer yer geziyorum. Pandemiden evvel başladık, pandemiden sonra bitmeme ettirdik. Bu ülkede hoşur vatandaşların, milletimizin, esnafın, atanamayan öğretmenin, EYT’linin, atanamayan gençlerin, akşama hangi yemeği pişireceğim diyen annenin, mahdut problemi çeken öğrencilerin, kiraların uçup gittiği İstanbul’da ve Türkiye’birlikte kiracıların, dertlerin konuşulmadığı, buna karşılık şuculuk, buculuk üzerinden hepimizi birbirine düşüren tıpkı dille politika yapılıyor. Günü geldiğinde oylarınızı vereceksiniz amenna. Burada elbette hepimizi tartın ve bu tartıyı hangi parti, ne siyasetçi bizim derdimizle ilgilenir, hangi çözümleri oluşturuyor, ne çözüm daha gür üzerinden tartın ve ona bakarak oyunuzu verin. Amma şuculuk, buculuk üzerinden rey vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz.” dedi.

“BEN HANGİSİYİM DEĞIŞMEYEN VERİN”

Ayrımsız duruluk sesini yükselten Akşener, “Karşınızda duran bu kadını senelerdir bu toprak tanır. Yahu, Zeytinburnu’nun ılımlı durumunda ben PKK’lıyım ama Diyarbakır’a, Batman’a, Mardin’e gittiğimde birlikte faili meçhulcuyum. Yoldaş ego neyim ya? Ego hangisiyim karar verin.” ifadelerini kullandı.Share: