Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Yetiştirme Yurdu Sayısını Arttırıyor

Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin Toroslar Halkkent Sosyal Hayat Merkezi içerisinde ve Tarsus Şehit İshak Mevkiinde açılan kreşler için hazırlıklarının bitmeme ettiğini açıkladı.

Sazak Büyükşehir Belediyesi kreş hazırlıkların tamamlanmasıyla gelişigüzel, müteharrik annelerin genişlik fazla gerekseme duyduğu yetiştirme yurdu sorununa hal olan, Adile Ana Yarısı ve Münir Özkul kreşlerine ek 2 yıpranmamış yetiştirme yurdu üzere Toroslar Halkkent Sosyal Yaşam Merkezi ve Tarsus Martir İshak Mevkiinde 2 yıpranmamış kreş henüz açıyor. Uray, az gelirli ve müteharrik ailelerin yoğunlukta olduğu Halkkent Sosyal Hayat Merkezi’nin mektepli kapasitesi 45, Tarsus’ta açılacak olan kreşin ise 70 yerine belirlendiğini duyurdu.

Kreşler ve başvuru üzerine bilgi almak isteyenler, Kreş İletişim Numarası olan 0538 6827758’i arayarak bilgi alabilecek.

“KREŞLERDEKİ MECMU ÖĞRENCİ SAYIMIZI 190’NIN ÜZERİNE ÇIKARTACAĞIZ”

Çocuk Aksiyon Merkezleri Koordinatörü Korkunç Tanışık, mevcut 2 kreşte hazırlıkların tamamlandığını ve eskimemiş açılan 2 kreşte ise sonuç aşamaya geldiğini belirterek, “Öğretmenlerimiz heyecanla çocuklarımızı bekliyor. Yeni terbiye tedris yılında Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin 4 Çocuk Iş Merkezi, etkili ayrımsız halde çocuklarımıza hizmet verecek. Daha geçmiş açılan Adile Ana Yarısı ve Münir Özkul Bala Hisse Senedi Merkezimizde toplanmiş mektepli kapasitesi 75 iken, yeni açılacak bala iş merkezlerimizle birlikte toplanmiş mektepli kapasitesini 190’nın konusunda çıkartacağız. Halkkent’teki Bala Hareket Merkezimizde mektepli kapasitesi 45, Tarsus’taki merkezimizde 70 olacak” dedi.

“KREŞLERDE ÇOCUKLARIN TEKMIL GELİŞİM ALANLARI TAKİP EDİLİYOR”

Kreşlerde verilen eğitimin içeriğine üstelik değinen Tanışık, “Bala Hisse Senedi Merkezlerimizde, alanından mezun öğretmenlerimizle gelişigüzel, çocukların iş alanlarına yönelik; sosyal ve ruhsal salt hizmet, psikomotor gelişimleri, can gelişimlerine müteveccih çalışmalar ve etkinlikler düzenliyor. Kül sene süresince bu etkinlikler öğretmenlerimiz vasıtasıyla uygulanmakla birlikte, çocukların tamlik hareket alanları de izlem ediliyor. Bu konuda ailelere izansız dönütler veriyoruz. Tıpkısı zamanda, çocuklarımızın ferdî gelişimlerini daha gür destekleyebilmek adına, ailelerle bireysel görüşmeler üstelik yapıyoruz” diye konuştu.

Share: