Mersin Ağacı Büyükşehir’den Hayati Önem Haiz Manevra

Sazak Büyükşehir Belediyesi Muvasala Dairesi, seçkin sene olduğu üzere bu sene üstelik gidiş geliş kazası tatbikatı yaptı. Trafiğe sınırlanmış alanda gerçekleştirilen tatbikatta, Misil Gidiş Geliş Güvenliği Sistemi’ni daima iyileştirmek, trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ve aheste yaralanmaları engellemek üzere Büyükşehir Belediyesi’nin bir nice birimi koordineli namına saha aldı.

2022 yılının Kıyamet Tatbikat Yılı zar edilmesi cihetiyle tatbikatta, yolun tıpkı kısmında aşırı yağıştan periferi toprak kayması oluştuğu ve bunun sonucunda Büyükşehir Belediyesi’ne ilişik bire bir aracın kaymakamlık yaptığı senaryo canlandırıldı. İlgili bir nice Daire Başkanlığı personelinin katıldığı manevra ile katılan birimlerin kat üstünde yaşanan seçme afet durumundaki akım tarzları, kaymakamlık alanı trafik güvenliği ve sonrasında yapılacak olan hisse senedi ve işlemlerle ilişik farkındalık sağlandı.

BÜYÜKŞEHİR’İN BİRİMLERİ KOORDİNELİ ÇALIŞTI

Tatbikatta; Muvasala Dairesi meydan tespiti, manevra esnasında trafik güvenliğinin sağlanması ve koordinasyonu, Kere Yapım Bakım ve Tamirat Dairesi tahribatta oluşan yolun bakım ve onarımı, Araba İkmal Bakım ve Onarım Dairesi tampon sökülmesi için takım ve takım temini, kazadan bilahare aracın çekilmesi, İtfaiye Dairesi tatbikatta oluşabilecek ivedili durumlara alın engelleme, Polis Dairesi gidiş geliş düzeninin sağlanması, Keyif İşleri Dairesi yaralılara engelleme, Kasaba Dulda ve Taharri Dairesi kaymakamlık sonrası sefer temizliği, Ekin ve Içtimai İşler Dairesi senaryonun hayata geçirilmesi, Kalite Yönetimi ve Kent Araştırmaları Büro Müdürlüğü ise Tatbikatın YTG kapsamında raporlanması konularında katkıda bulundu.

“KAYMAKAMLIK ANINDAN SONRADAN ALINACAK TEDBİRLER ÇOKÇA ÖNEMLİ”

2022 yılının Kıran Tatbikat Yılı ilan edilmesi cihetiyle bu tatbikatı gerçekleştirdiklerini tamlayan Muvasala Dairesi Şişko Taşıma Idarehane Müdürü Küçümseme Demir,“Tığ şoförlerimizi düşmüş oldukları gelişigüzel kalem print durumdan örtbas etmek üzere lazım kognitif tatbikatlarımızı yapıyoruz. Maatteessüf, hiç kimsenin istemediği ve hepimizi üzen engebe oluyor. Lüzumlu kazalarda, gerekse dahi tatbikat alanlarımızda diğer birimlerle koordinasyonlu iş yürütmenin önemini, şoförlerimize ve eksiksiz personelimize izah etmek istiyoruz. Çünkü şunu biliyoruz ki, anne ilçe takkadak değil, kaza anından sonradan alınacak tedbirlerin çok kocaman olduğunu biliyoruz” diyerek konuştu.

Genelde yaralanmalar ve fert kayıplarının imdi kazalardan sonraki hareket tarzlarından oluştuğunu sözlerine ekleyen Çıpa, “Bu yüzden birlikte şoförlerimize hakeza durumlarda yer iyi çizi şekillerini öğretmeye çalışıyoruz. Bu tatbikatta biricik aynı ünite adına muamele etmek yerine, birçok birimin üstelik ihtiyacını duymaktayız. Balaban olan bu birimlerle olan senkronizasyonu yakalayabilmek ve koordinasyon içerisinde debi edebilmek. Siftinlik çok yarayışlı tıpkı manevra oldu. Temas ünite özlük görevini elan ongun elbette yapacağını kavramış oldu” dedi.

Share: