Mersinli martir serencam yolculuğuna uğurlandı

Mersinli martir serencam yolculuğuna uğurlandı

Kuzey Irak’ta EYP patlaması sonucu martir olan Hava Savunma Gedikli Mümessil Çavuş Okan Meteöz, memleketi Sazak’dahi sonuç yolculuğuna uğurlandı

MERSİN – Şimal Irak’ta EYP patlaması sonucu şehit olan Albeni Savunma Astsubay Mümessil Çavuş Okan Meteöz (30), memleketi Sazak’dahi son yolculuğuna uğurlandı.

Ailesinin yaşadığı Tarsus ilçesine vabeste Hacı Hamzalı Mahallesindeki evine son sefer götürülen şehidin cenazesi, daha bilahare merasim için Martir Ömer Esmer İlkokulu bahçesine getirildi. Burada askerlerin omzunda şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu okulun bahçesine getirilirken, yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin annesi Ayfer ile babası Bülent Meteöz’ü yakınları ile görevliler avuntu etmeye çalıştı. Ekol bahçesinde düzenlenen törene, Milli Savunma Vekil Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Mersin Ağacı Valisi Mehabetli Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kesinti, milletvekilleri, kaymakamlık belediye başkanları, askeri erkan ve iklim protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenaze namazını Mersin Müftüsü Görgülü Yığman kıldırdı. Şehidin naaşı bir müddet omuzda taşındıktan sonradan toprağa uğratmak için Hacı Hamzalı Mezarlığına götürüldü.

Okan Meteöz’ün Büşra Meteöz ile 1 yıl önce evlendiği, eşinin dahi astsubay öğrencisi olduğu öğrenildi.Share: