Mersinli martir sonuç yolculuğuna uğurlandı

Kuzey Irak’ta EYP patlaması sonucu şehit olan Hava Defans Gedikli Kıdemli Çavuş Okan Meteöz (30), memleketi Mersin’dahi serencam yolculuğuna uğurlandı.

Ailesinin yaşadığı Tarsus ilçesine vabeste Hacı Hamzalı Mahallesindeki evine serencam defa götürülen şehidin cenazesi, daha sonraları tören üzere Şehit Ömer Karaca İlkokulu bahçesine getirildi. Burada askerlerin omzunda şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu okulun bahçesine getirilirken, yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin annesi Ayfer ile babası Bülent Meteöz’ü yakınları ile görevliler teselli etmeye çalıştı. Meslek bahçesinde planlı törene, Milli Defans Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Mersin Valisi Büyük Hamza Güreşçi, Akdeniz Mıntıka ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kopukluk, milletvekilleri, kaymakamlık şehremaneti başkanları, askeri erkan ve toprak protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenaze namazını Mersin Ağacı Müftüsü Işıklı Yığman kıldırdı. Şehidin naaşı aynı müddet omuzda taşındıktan bilahare toprağa flört etmek amacıyla Hacı Hamzalı Mezarlığına götürüldü.

Okan Meteöz’ün Büşra Meteöz ile 1 sene ilk evlendiği, eşinin birlikte gedikli öğrencisi olduğu öğrenildi. – MERSİN

Share: