Merzifon’da huzurevi sakinlerinin veladet haset kutlandı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde huzurevi sakinleri için doğum haset kutlaması gerçekleştirildi.

Merzifon Huzurevi Müdürlüğü eliyle yapılan doğum haset kutlamasında, ilk teşrin ayında doğma huzurevi sakinleri için çörek kesildi, daha sonra idareci ve yaşlılar bütün alay malay baziçe havaları eşliğinde eğlendi.

Merzifon Huzurevi Müdürü Sedat Altınok, etkinlikte yaptığı konuşmada, huzurevi sakinleriyle paylaşım ve el birliği ortamını eklemek, onlara ev ortamı sıcaklığını neşelendirmek amacıyla cereyan ettiklerini söyledi.

Huzurevinde tevellüt günü etkinliğini değme kamer uyumlu namına gerçekleştireceklerini anlatan Altınok, hem kendilerinin hem yaşlıların düzenli dakikalar geçirdiğini belirtti.

Her fırsatta huzurevi sakinlerine boydak olmadıklarını göstermeye çalıştıklarını dile getiren Altınok, “Balaban bir repertuvar ve sınama sahibi yaşlılarımıza merbutiyet ve korku izhar etmek hepimizin görevidir. Birlikte olmaktan bahtiyarlık duyduğumuz yaşlılarımızla bu cins etkinliklerde ayrımsız araya gelmeye çaba ediyoruz. Üzerimizde emeği olan yaşlılarımız için yapacağımız temas güzelce gelişim hem vicdani hem üstelik insani sorumluluğumuzun gereğidir.” dedi.

Etkinlikte hazırlanan veladet haset pastasını Altınok ve huzurevi sakinleri gelişigüzel kesti.

Share: