Meteoroloji uyardı, eldivenlerinizi çıkarın kar geliyor! Hem üstelik yemeden içmeden Doğu’da değil

Ülke genelinde albeni sıcaklıklarının düşmesinin arkası sıra vatandaşların gözü kulağı kar yağışına çevrildi. Meteoroloji dahi vatandaşların aklındaki istifham işaretlerini giderdi. Hava Bilgisi tarafından 11 kasım gelgel nitelik raporunda kar yağışına ilişik etraflı yerine bilgelik verildi.

KARADENİZ BÖLGESİNDE BIRLIKTE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yeni rapora bakarak, Şarki Karadeniz, Gün Doğusu Anadolu’nun doğusu ile Kalabalık, Batman ve Siirt çevrelerinde baran ve bora, Maşrık Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde karla muğlak baran ve kar yağışlı geçeceği durum ediliyor. İç ve kuzey kesimlerde sabah ve geceleyin saatlerinde meydan meydan sis ve parmak hadisesi bekleniyor.

HAVZA HAVZA HAVA RAPORU

MARMARA

Parçalı ve az bulutlanmış, derece derece Trakya kesiminin vadi meydan çok bulutlanmış geçeceği adisyon ediliyor. Sabah ve tün saatlerinde kayran saha sis ve parmak olayı bekleniyor.

Çanakkale 18°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

İstanbul 18°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

Kırklareli 18°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

Kocaeli 19°C Parçalı ve birkaç bulutlanmış

EGE

Birkaç bulutlu ve celi geçeceği anlayış ediliyor. Akşam ve sabahleyin saatlerinde iç kesimlerinde saha düzlük sis ve inç olayı bekleniyor.

Afyonkarahisar 17°C Birkaç bulutlu

Denizli 21°C Az bulutlu

İzmir 21°C Beş Altı bulutlu ve örtüsüz

Muğla 20°C Bir Iki bulutlu ve açık

AKDENİZ

Bir Iki bulutlanmış ve yalınlık, doğusunun kayran kayran modüler ve çokça bulutlanmış geçeceği adisyon ediliyor. Şeb ve sabahleyin saatlerinde Garp Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde düz kayran sis ve inç olayı bekleniyor.

Adana 26°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu

Antalya 24°C Birkaç bulutlanmış ve berrak

Hatay 23°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu

Isparta 19°C Az bulutlu

İÇ ANADOLU

Modüler ve beş altı bulutlanmış geçeceği adisyon ediliyor. Gece ve sabahleyin saatlerinde vadi vadi sis ve inç olayı bekleniyor.

Ankara 17°C Modüler ve birkaç bulutlanmış

Eskişehir 17°C Parçalı ve beş altı bulutlu

Kayseri 13°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

Konya 15°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

BATI KARADENİZ

Modüler ve birkaç bulutlu geçeceği tutum ediliyor. Gece ve sabahleyin saatlerinde çöz kesimlerinde yer vadi sis ve pus olayı bekleniyor.

Bolu 16°C Modüler ve az bulutlu

Kastamonu 15°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

Sinop 17°C Modüler ve beş altı bulutlu

Zonguldak 15°C Modüler ve beş altı bulutlanmış

ORTA VE ŞARKI KARADENİZ

Modüler ve çokça bulutlu, Gün Doğusu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların, genellikle baran ve bora, iç ve erdemli kesimlerinde karla tuhaf baran ve meydan düz kar şeklinde olması bekleniyor. Şeb ve sabah saatlerinde Mutedil Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde düzlük yer sis ve inç olayı bekleniyor.

Artvin 14°C Modüler ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu, efdal kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

Samsun 16°C Parçalı bulutlanmış

Tokat 15°C Parçalı bulutlanmış

Trabzon 15°C Haddinden Fazla bulutlanmış, akşam saatlerine büyüklüğünde yağmurlu

MAŞRIK ANADOLU

Modüler ve çok bulutlu, gün doğusu kesimlerinin genelinin aralıklı yağmurlu, yıldız ve doğusunun yükseklerinin karla anlaşılmaz yağmur ve meydan saha kar yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Şeb ve sabah saatlerinde vadi düz sis ve parmak olayı bekleniyor.

Elazığ 14°C Modüler ve çok bulutlanmış

Erzurum 8°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu, efdal kesimleri karla anlaşılmaz yağmur ve kayran düzlük kar yağışlı

Kars 9°C Parçalı ve çok bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine kadar yağmurlu, erdemli kesimleri karla muğlak baran ve kayran düz kar yağışlı

Van 10°C Modüler ve haddinden fazla, aralıklı yağmurlu, efdal kesimleri karla elinin körü baran ve saha vadi kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, Batman ve Siirt çevrelerinde fasılalı yağmur ve bora bekleniyor.

Diyarbakır 16°C Parçalı ve çok bulutlu

Gaziantep 17°C Parçalı ve çokça bulutlu

Siirt 17°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, fasılalı yağmur ve bora yağışlı

Şanlıurfa 19°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu

Share: